Archiwum aktualności

Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

25 października 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, do Olsztyna zawitał autor książek dla dzieci, Grzegorz Kasdepke.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

W niedzielny wieczór, 23 października 2016 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie zgromadzili się miłośnicy sztuki, laureaci XXX Gminnego Konkursu Plastycznego oraz zaproszeni na wernisaż poplenerowej wystawy „Cywilizacja” Michała Batkiewicza.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

14 listopada 2016 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, odwiedził Wiesław Drabik, autor ponad dwustu książeczek dla dzieci. Zaprezentował pełne humoru, pięknie ilustrowane, wierszowane bajeczki, które od razu spodobały się młodym słuchaczom.

więcej >>
Data dodania: 14 listopada 2016

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy akcje "Czyste Skały 2016", polegającą na usunięciu niepożądanych napisów graffiti z jurajskich ostańców. Zadanie udało się zrealizować we wszystkich zaplanowanych lokalizacjach na terenie gmin członkowskich Związku Gmin Jurajskich. W tym roku spośród zgłoszonych do projektu miejsc wyznaczone zostały...

więcej >>
Data dodania: 8 listopada 2016

Nowa atrakcja turystyczna w jurajskich Żarkach. Wystawa Skamieniałości Jurajskich i Minerałów na stałe zagościła w klasztornych piwnicach Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie -dzielnicy Żarek.

więcej >>
Data dodania: 8 listopada 2016

W prestiżowym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego Muzeum Dawnych Rzemiosł otrzymało nagrodę w kategorii Zrewitalizowany Obiekt Użyteczności Publicznej. Marszałek Województwa Śląskiego przyznał ją za udaną rewitalizację budynku Starego Młyna, będącą przykładem racjonalnego, wyważonego podejścia do wykorzystania lokalnego dziedzictwa dla aktywizacji lokalnej społeczności i stworzenia atrakcji turystycznej o znaczeniu ponadlokalnym.

więcej >>
Data dodania: 3 listopada 2016

Wycieczki z historią, ale gazikami z Przystani Leśniów. Warsztaty rodzinne w Etnojurze, czynny Stary Młyn, a do tego wizyta w Manufakturze Słodyczy. W turystycznej Gminie Żarki przygotowano propozycję atrakcyjnego spędzania czasu w długi weekend listopadowy.

więcej >>
Data dodania: 3 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

Wampiry, zombie, czarownice, zmory, wróżki, wilkołaki, kościotrupy oraz inne straszydła rywalizowały w biegach, marszach i konkursach zorganizowanych w ramach pierwszej edycji Halloween Run, która odbyła się 30 października w jurajskim Olsztynie.

więcej >>
Data dodania: 31 października 2016

Po raz kolejny na Przeprośnej Górce w Siedlcu koło Mstowa, odbyła się „Gonitwa za lisem” czyli Hubertus. Nazwa pochodzi od świętego Huberta patrona jeźdźców i myśliwych. Organizatorem tego wydarzenia był Klub Rekreacyjno – Sportowy „Pegaz” z Częstochowy. Prowadzącymi polowanie byli: Andrzej Gajda na koniu Hera jako master polowania i Monika Łapaj na koniu Rumia jako kontrmaster polowania (stajnia PEGAZ Częstochowa). Jeźdźcem którego gonili uczestnicy czyli Lisem, był Cezary Szymczak, występujący w barwach porucznika Kawalerii Ochotniczej 11 Pułku Ułanów Legionowych na koniu James. Poświęcenia uczestników dokonał ks. Eugeniusz Lorek.

więcej >>
Data dodania: 19 października 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

Hubertus 2016 odbył się tradycyjnie na błoniach zamkowych przy Spichlerzu w Olsztynie 16 października. Królową tegorocznej gonitwy i laureatką nagrody wójta Gminy Olsztyn - Tomasza Kucharskiego została Laura Podsiedlik na koniu Finezja ze stajni Biały Borek.

więcej >>