Archiwum aktualności

Data dodania: 15 grudnia 2016

W dniu 3 grudnia przy Domu Kultury w Żarkach uroczyście rozświetlona została przepiękna choinka. Odliczanie prowadził pan Burmistrz Klemens Podlejski, nie zabrakło również Mikołaja i zadowolonych mieszkańców Gminy Żarki.

więcej >>
Data dodania: 14 grudnia 2016

Gala jubileuszu XXV-lecia działalności Związku Gmin Jurajskich już za nami. Podczas piątkowej gali z okazji 25 lat Związku Gmin Jurajskich nie zabrakło wspomnień dotyczących początku stowarzyszenia i pracy, jaką musieli wykonać jego założyciele, żeby Jura Krakowsko-Częstochowska była popularna wśród turystów, tak jak polskie Tatry i wybrzeże.

więcej >>
Data dodania: 2 grudnia 2016

Na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, w trakcie Forum Turystyki podsumowującego mijający rok, pod względem ruchu turystycznego w Krakowie, Adam Markowski Przewodniczący ZGJ, odebrał odznakę Honoris Gratia. Została ona nadana przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w uznaniu 25 lat działalności Adama Markowskiego na rzecz turystycznego rozwoju Jury Krakowsko- Częstochowskiej a w tym miasta Krakowa.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

25 października 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, do Olsztyna zawitał autor książek dla dzieci, Grzegorz Kasdepke.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

W niedzielny wieczór, 23 października 2016 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie zgromadzili się miłośnicy sztuki, laureaci XXX Gminnego Konkursu Plastycznego oraz zaproszeni na wernisaż poplenerowej wystawy „Cywilizacja” Michała Batkiewicza.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

14 listopada 2016 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, odwiedził Wiesław Drabik, autor ponad dwustu książeczek dla dzieci. Zaprezentował pełne humoru, pięknie ilustrowane, wierszowane bajeczki, które od razu spodobały się młodym słuchaczom.

więcej >>
Data dodania: 14 listopada 2016

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy akcje "Czyste Skały 2016", polegającą na usunięciu niepożądanych napisów graffiti z jurajskich ostańców. Zadanie udało się zrealizować we wszystkich zaplanowanych lokalizacjach na terenie gmin członkowskich Związku Gmin Jurajskich. W tym roku spośród zgłoszonych do projektu miejsc wyznaczone zostały...

więcej >>
Data dodania: 8 listopada 2016

Nowa atrakcja turystyczna w jurajskich Żarkach. Wystawa Skamieniałości Jurajskich i Minerałów na stałe zagościła w klasztornych piwnicach Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie -dzielnicy Żarek.

więcej >>
Data dodania: 8 listopada 2016

W prestiżowym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego Muzeum Dawnych Rzemiosł otrzymało nagrodę w kategorii Zrewitalizowany Obiekt Użyteczności Publicznej. Marszałek Województwa Śląskiego przyznał ją za udaną rewitalizację budynku Starego Młyna, będącą przykładem racjonalnego, wyważonego podejścia do wykorzystania lokalnego dziedzictwa dla aktywizacji lokalnej społeczności i stworzenia atrakcji turystycznej o znaczeniu ponadlokalnym.

więcej >>