Archiwum aktualności

Data dodania: 15 lutego 2017

„Barwy Jurajskich Nocy” - wystawa zdjęć, wykonanych metodą długich naświetlań (autorstwa Jakuba Krawczyka), zawitała do Mstowa. Mieszkańcy i goście mogą ją zobaczyć na korytarzach Urzędu Gminy Mstów.

więcej >>
Data dodania: 7 lutego 2017

Szykujcie się na kolejną atrakcję w turystycznej Gminie Żarki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Bo to właśnie w tym miasteczku powstaje Kampus Eureka. Co to takiego?

więcej >>
Data dodania: 29 grudnia 2016

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach w doborowym towarzystwie z dniem 1 stycznia dołączy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Liczba obiektów zwiększy się z 36 do 42, a wszystko to w czasie, gdy ten uznany w kraju i zagranica produkt turystyczny świętuje 10 lat istnienia.

więcej >>
Data dodania: 15 grudnia 2016

W dniu 3 grudnia przy Domu Kultury w Żarkach uroczyście rozświetlona została przepiękna choinka. Odliczanie prowadził pan Burmistrz Klemens Podlejski, nie zabrakło również Mikołaja i zadowolonych mieszkańców Gminy Żarki.

więcej >>
Data dodania: 14 grudnia 2016

Gala jubileuszu XXV-lecia działalności Związku Gmin Jurajskich już za nami. Podczas piątkowej gali z okazji 25 lat Związku Gmin Jurajskich nie zabrakło wspomnień dotyczących początku stowarzyszenia i pracy, jaką musieli wykonać jego założyciele, żeby Jura Krakowsko-Częstochowska była popularna wśród turystów, tak jak polskie Tatry i wybrzeże.

więcej >>
Data dodania: 2 grudnia 2016

Na Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, w trakcie Forum Turystyki podsumowującego mijający rok, pod względem ruchu turystycznego w Krakowie, Adam Markowski Przewodniczący ZGJ, odebrał odznakę Honoris Gratia. Została ona nadana przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w uznaniu 25 lat działalności Adama Markowskiego na rzecz turystycznego rozwoju Jury Krakowsko- Częstochowskiej a w tym miasta Krakowa.

więcej >>
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

25 października 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, do Olsztyna zawitał autor książek dla dzieci, Grzegorz Kasdepke.

więcej >>