Aktualności
Data dodania: 18 listopada 2016
Autor: Olsztyn Jurajski

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke


Pisarz, autor scenariuszy, dziennikarz, laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Były wieloletni redaktor magazynu dziecięcego „Świerszczyk”.

W miłej i przyjaznej atmosferze przebiegło spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Olsztynie. Autor bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością, opowiedział dzieciom, od czego zaczęła się jego przygoda z pisaniem, czytał fragmenty swoich książek, mówił o tym jak powstają oraz skąd czerpie pomysły do pisania opowiadań dla dzieci.

Książki Grzegorza Ksadepke cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Z jednej strony cieszą i bawią, a z drugiej uczą, pokazując w łatwy i zrozumiały dla dziecka sposób, jak radzić sobie z emocjami.

W dalszej części spotkania, uczestnicy wcielili się w rolę reporterów, zadając autorowi mnóstwo ciekawych i „trudnych” pytań, na które pisarz dzielnie odpowiadał.

Na koniec, każdy uczestnik mógł zakupić książkę a następnie otrzymał autograf ze specjalną dedykacją, tworząc w ten sposób sporą kolejkę. Wesoła atmosfera i dobry humor, sprawiły, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Spotkanie odbyło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, a towarzyszyła mu wystawa prac XXX Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Rodzina w oczach dziecka”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.