Filmy w kinie AMOK - Gliwice
Elle
(Elle)
  • 20:15
Michèle wydaje się być kobietą-terminatorem. Jest szefową świetnie prosperującej firmy produkującej gry komputerowe. W miłości stosuje te same bezwzględne zasady co w biznesie. Kiedy pewnego razu kobieta zostaje zaatakowana we własnym domu przez nieznajomego sprawcę, jej życie diametralnie się zmienia. Bohaterka próbuje zlokalizować napastnika. Rozpoczyna się gra, która w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli.
czas: 130 min.
kraj: Francja, Niemcy, Belgia
gatunek: dramat, thriller
reżyseria: Paul Verhoeven
Mr. Gaga
  • 18:15
czas: 100 min.
kraj: Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia
reżyseria: Tomer Heymann
Nowy początek
(Arrival)
  • 18:00
Po serii lądowań obcych na Ziemi wojsko werbuje eksperta lingwistyki, którego zadaniem jest odkrycie nastawienia przybyszy z kosmosu.
czas: 116 min.
reżyseria: Denis Villeneuve
To tylko koniec świata
(Juste La Fin Du Monde)
  • 20:15
Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.
czas: 95 min.
kraj: Francja, Kanada
reżyseria: Xavier Dolan