Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Nocleg

Pod Amonitem


Agrogospodarstwo Pod Amonitem znajduje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w podczęstochowskiej gminie Olsztyn, w Zrębicach na Szlaku Orlich Gniazd. Na piętrze urządzone zostały cztery pokoje, do których prowadzi niezależne od gospodarzy wejście:
- pokój pod Żółtym Aniołem - ze skosami, 3-osobowy, łóżko małżeńskie i pojedyńcze, łazienka, wyjście na balkon, radio, TV, Internet.
- pokój pod Niebieskim Aniołem - ze skosami, 3-osobowy, łóżko małżeńskie i pojedyńcze, łazienka, radio,TV, Internet.
- pokój pod Zielonym Aniołem - 2-osobowy, łóżko małżeńskie, łazienka, radio, TV, Internet.
- pokój pod Ciemnym Aniołem - 2-osobowy, dwa łóżka pojedyńcze, łazienka, radio, TV, Internet.

W łazienkach znajduje się prysznic, umywalka oraz toaleta. Sosnowe meble w pokojach stwarzają domową atmosferę. Gospodarstwo przygotowane na przyjęcie dziesięciu gości. W razie potrzeby jesteśmy w stanie przyjąć dwie dodatkowe osoby. Zapewniamy wówczas nocleg na dostawkach. Gospodarstwo jest przyjazne dla dzieci. W pokojach jest miejsce na rozstawienie turystycznych łóżek, można wypożyczyć wannę do kąpieli dla maluchów. Na podwórku jest plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, huśtawkami dla dzieci starszych i młodszych, drabinka do wspinania, piaskownicą oraz domkiem urządzonym, jak prawdziwy.

W gospodarstwie jest możliwość korzystania z Internetu radiowego (konieczność posiadania laptopa z bezprzewodową kartą sieciową WiFi).

Do wyłącznej dyspozycji gości oddajemy w pełni wyposażoną kuchnię, w której można samodzielnie przygotować posiłki. Kuchnia połączona z jadalnią wyposażoną w stół dla 12 osób. Wszystko po to, aby turyści mogli, jeżeli mają na to ochotę, samodzielnie przygotować dla siebie posiłki.

Do dyspozycji gości:
INTERNET - w każdym pokoju dostarczany drogą radiową (konieczność posiadania laptopa z bezprzewodową kartą sieciową WiFi).
Ogród z altaną z jurajskiego kamienia - oczy Państwa ucieszy piękny widok z podwórza na las. Z tyłu domu znajduje się zadaszona altana z kamienia, zabudowana z dwóch stron drewnianymi ścianami, w której można miło spędzać czas również w czasie deszczu. Do dyspozycji gości oddajemy także miejsce na ognisko i grilla.
Rowery - specjalnie z myślą o gościach aktywnie spędzających wolny czas przygotowaliśmy rowery.
Plac zabaw - naszym najmłodszym gościom proponujemy beztroskie zabawy na świeżym powietrzu. W ogrodzie letnim znajduje się plac zabaw z huśtawkami, drabinkami, zjeżdżalnią, domek, piaskownicą oraz dużo miejsca do zabawy na trawie.
Parking - zmotoryzowani mogą bezpiecznie pozostawić swój samochód na naszym parkingu.
Pomieszczenie do przechowywania rowerów i innego sprzętu - dla naszych gości przygotowaliśmy również pomieszczenie do przechowywania sprzętu sportowego, w którym można bezpiecznie zostawić rowery, wózki dla dzieci, sprzęt wspinaczkowy i inne akcesoria sportowe.

Lokalizacja
Główna 103
Olsztyn
Olsztyn
Jura Krakowsko-Częstochowska
Informacje ogólne
: agroturystyka
: brak
Kontakt
: 603 176 157
Miejsca noclegowe
: 12
Dostępność
: cały rok
Atrakcje
Trasy
Galerie
Audiowycieczki z tego miasta
Zapraszamy na audiowycieczkę po Olsztynie koło Częstochowy!
Zapraszamy na przygotowaną specjalnie dla dzieci audiowycieczkę po Olsztynie koło Częstochowy!
Zapraszamy na audiowycieczkę na wzniesienie Lipówki!
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Wisła
Restauracja Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki jest usytuowana w samym sercu pięknej, urokliwej Wisły.
Cieszyn
Restauracja Hotelu Liburnia*** powstała w miejscu dawnego zakładu produkcyjnego – CEFANY. Przy aranżacji wnętrza archite... więcej>>
Jeleśnia
Unikatowa w skali Europy karczma o konstrukcji zrębowej. Budynek, w którym znajduje się restauracja jest na Szlaku Archi... więcej>>
Bielsko-Biała
Pierwsze wzmianki dotyczące obiektu pochodza z 1896 roku.
W pobliżu
Drogomyśl
Dwór, zwany popularnie zameczkiem w Drogomyślu wraz z przylegającym parkiem został wzniesiony na początku XVIII wieku w stylu barokowo-klasycystycznym. Jest trójskrzydłową budowlą z czworokątnym dziedzińcem i bramą wjazdową.
Zabłocie
Kaplica domkowa z wieżą dzwonniczą pw. św. Jana Nepomucena w Zabłociu przy ulicy Bielskiej w gminie Strumień. Wewnątrz figury sakralne: jedna ok. 200-letnia, cztery ponad 100-letnie.
zobacz więcej
Noclegi
Korbielów
Schronisko PTTK na Hali Miziowej to najwyżej położone schronisko górskie w Beskidach, usytuowane na zboczach Pilska w Beskidzie Żywieckim na wysokości 1330 m n.p.m.
Las
Teren gospodarstwa to 70 arów ogrodzonego terenu Przy domu altanka i miejsce na rozpalenie ogniska, boisko do gry, plac zabaw dla dzieci, miejsce na zaparkowanie samochodu. Możliwość postawienia campingu i rozbicia namiotu. W pobliżu potok górski a w nim jeszcze czysta woda! Oferujemy pobyty dla grup zorganizowanych, rodzin - także z małymi dziećmi, oraz dla osób szukających odpoczynku, spokoju i ciszy. Idealne miejsce na zregenerowanie sił i wypoczynek. W gospodarstwie hoduje się owce rasy Olkuskiej, które są objęte programem hodowlanym ochrony zasobów genetycznych. Parking
Zarzecze
Schronisko oferuje 80 miejsc noclegowych: • domki campingowe typu "Brda" – obejmujące pokoje czteroosobowe i pokoje dwuosobowe, w każdym domku znajdują się łazienki. • centrum konferencyjno - wypoczynkowe - pokoje dwuosobowe i pokoje jednoosobowe o podwyższonym standardzie. Każdy pokój posiada łazienkę.
zobacz więcej
Gastronomia
Niegowonice
Sala bankietowa usytuowana jest u podnóża najwyższego w okolicy wzniesienia Stodólsko (435 m n.p.m.) przy drodze wojewódzkiej E790 Dąbrowa Górnicza - Pilica. Lokalizacja ta jest doskonała do podziwiania ostańców jurajskich w paśmie Smoleńsko-Niegowonickim - wzniesienia "Kozina" i "Wielkanoc". Są to to doskonałe miejsca widokowe.
Strumień
Cukiernia działa nieprzerwanie od 1947 roku. Umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. Niewątpliwą chlubą są lody produkowane metodą tradycyjną, które znane są już kilku pokoleniom wiernych klientów. Na dzieci czeka kolorowy Kącik Zabaw, w którym miło spędzą czas.
zobacz więcej