Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Restauracja Marmolada


Marmolada - Restauracja Kraków - najlepsza kuchnia polska


Kto nie był, niech żałuje. Kto był, niebawem wróci jeszcze raz jeszcze.

Bo Marmolada to ciepła i malownicza wioska w samym sercu Krakowa, w której unosi się zapach świeżo zerwanych soczystych owoców, przyjemny odgłos żarzącego się w kominku drewna i delikatny brzęk kieliszków wykwintnego wina.

Jak wieść niesie, w całym Krakowie, nie ma bardziej sielankowego miejsca od Marmolady. Jest to zasługa polskiego, finezyjnego, ale swojskiego folku, który swym czarem zjednuje sobie Gości.

Ta pełna owoców restauracja znajduje się przy jednej z najstarszych ulic Krakowa - Grodzkiej. W domu o numerze 5, którego historia sięga XV wieku.

Wracając jednak do ulicy Grodzkiej… Podobno sam Władysław Jagiełło często tą drogą chadzał, ale do Marmolady nie zawitał. A to dlatego, jak opisuje Jan Długosz, że w drodze na Ruś zatrzymał się w Medyce, śmiertelnie przeziębił się i do restauracji nie dotarł...

Za to dziś odwiedzić może nas każdy. Marmolada to miejsce, w którym nasi Goście przeżyją wiele wspaniałych i nastrojowych chwil. Z największą starannością dbamy o to, by panujący w restauracji błogi i radosny klimat udzielał się wszystkim biesiadnikom.

Nasza bogata oferta na pewno zadowoli każdego wymagającego smakosza i estetę. Marmolada to połączenie prostoty z wachlarzem wyśmienitych, inspirowanych przez naturę, potraw.

W restauracyjnej kuchni korzystamy wyłącznie ze świeżych, pełnowartościowych produktów, które przygotowujemy według tradycyjnych polskich przepisów. Efekt naszej pracy rodzi się z pasji, dzięki której, już od 2009 roku, Marmolada kulinarnie zaskakuje wszystkich odwiedzjących nas Gości.

Oczekiwania naszych Gości są dla nas najważniejsze, dlatego w każdym momencie służymy pomocą przy wyborze odpowiednich dań oraz win. Chwil u nas spędzonych po prostu się nie zapomina…

Lokalizacja
ulica Grodzka 5
31-044 Kraków
Kraków
Jura Krakowsko-Częstochowska
Informacje ogólne
: restauracja
: polska
Kontakt
: +48 012 422 02 33
: +48 531-458-890
: restauracja@marmoladarestauracja.pl
: http://marmoladarestauracja.pl/
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
Dąbrowa Górnicza
Restauracja Zagłębie Smaku znajduje się na pierwszym piętrze hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.
Jankowice
Karczma Wiejska leży w malowniczym zakątku wsi na skraju lasów pszczyńskich vis a vis Rezerwatu „Żubrowisko” w Jankowica... więcej>>
W pobliżu
Kraków
Jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, kościół Krakowa. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski.
zobacz więcej