Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Restauracja Gościniec pod Zamkiem


Gościniec pod Zamkiem, jak już sama nazwa wskazuje, została stworzona z myślą o kultywowaniu tradycyjnej polskiej myśli kucharskiej. Przekraczając próg restauracji, będą Państwo mogli zasmakować dań, mających swoje korzenie w kuchni staropolskiej, a do których dodana została nutka współczesności. Takie kulinarne połączenie pozwoli naszym gościom poczuć smak starodawnego Krakowa, a tym samym umożliwi głębsze poznanie klimatu miasta królów.Historia naszej restauracji trwa nieprzerwanie już od ponad dekady i jest ściśle połączona z dziejami kamienicy, w której znajduje się Gościniec. Dzieje budynku przy ul. Stradomskiej 11 sięgają schyłku epoki nowożytnej. Wówczas to w kamienicy należącej do rodu Jakubowskich powstał Hotel pod Wołem. W XIX wieku został on przemianowany na Hotel Londyński, który cieszył się wówczas niemałą popularnością wśród przyjezdnych.Nasza restauracja na konkurencyjnym rynku krakowskim funkcjonuje nieprzerwanie już od ponad dekady, a niedawno obchodziliśmy mały jubileusz. Z myślą o naszych gościach postanowiliśmy stworzyć kartę dań, w której każdy znajdzie coś dla siebie, a wszystko to w niewygórowanych cenach. Niemal wszystkie potrawy w naszym menu mają swoje korzenie w kuchni staropolskiej. Aromatyczny żurek, pieczone żeberka, ręcznie lepione pierogi czy golonka to tylko niektóre z naszych specjałów. Podczas ich przygotowywania korzystamy przede wszystkim z produktów polskiego pochodzenia. Chcemy w ten sposób podkreślić charakter restauracji oraz ideę, która przyświecała nam przy zakładaniu Gościńca, czyli „Przez żołądek do serca” – serca naszych gości.Do Państwa dyspozycji oddaliśmy aż cztery sale, z których dwie znajdują się w dawnych piwnicach kamienicy. Oprócz tego naszym gościom oferujemy malowniczy ogródek letni, który będzie idealnym miejscem na chwilę odpoczynku przy dobrej kawie czy zimnym napoju.

Lokalizacja
ulica Stradomska 11
Kraków
Kraków
Jura Krakowsko-Częstochowska
w centrum miasta
Informacje ogólne
: restauracja
: polska, staropolska
Kontakt
: +48 12 292 22 12
: + 48 539 338 544
: restauracja@gosciniec.krakow.pl
: http://www.gosciniec.krakow.pl/
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Dąbrowa Górnicza
Restauracja Zagłębie Smaku znajduje się na pierwszym piętrze hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.
Jankowice
Karczma Wiejska leży w malowniczym zakątku wsi na skraju lasów pszczyńskich vis a vis Rezerwatu „Żubrowisko” w Jankowica... więcej>>
W pobliżu
Kraków
Na koniec naszej wędrówki udajemy się do Krakowa. Górujący nad miastem na wzgórzu nieopodal Wisły zamek Wawel jest bez wątpienia najważniejszym z zamków znajdujących się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.
Kraków
Jeden z największych i najważniejszy, po Katedrze Wawelskiej, kościół Krakowa. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski.
zobacz więcej