Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Rozrywka

CENTRUM ROZRYWKI JURA


Park Rozrywki to ogrodzony teren z różnymi urządzeniami rekreacyjnymi, z których korzystać mogą zarówno młodsi jak i starsi.

W Parku Rozrywki posiadamy takie urządzenia jak:

ogrodzony duży plac zabaw i karuzelę (umieszczone na miękkim korcie);
Bajkowa Ciuchcię – przejażdżka dla dzieci do 12 lat (maluszki mogą jeździć z rodzicem);
Byka Rodeo – zabawa dla dzieci powyżej 5 lat i dorosłych;
Basen z łódkami – trzeba trochę się pogimnastykować żeby popłynąć - dostępne zarówno dla dzieci jak i dorosłych;
największe z dostępnych na rynku Euro Bungee - tzw "złote";
Gokarty – mniejsze i większe dla dzieci i dorosłych (czesto wypożyczane przez naszych przyjaciół z Parku Wodnego Jura na organizowane przez nich imprezy plenerowe);
Dmuchańce – duży "Małpka" ze zjeżdżalnią, Western, Zamek do skakania, Góra wspinaczkowa, Kasyno, suchy basen z kulkami;
oraz nasza największa atrakcja – Rollercoaster. Średniej wielkości, z mrożącymi krew w żyłach przeciążeniami i spadkami, przeznaczony dla dzieci powyżej 10 lat i dorosłych o mocnych nerwach.

Lokalizacja
ul. Kościuszki 107
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec
Jura Krakowsko-Częstochowska
w mieście
Informacje ogólne
: parki rozrywki
Kontakt
: 32 67 35 124
: http://www.jura-centrum.pl/index.php
Ceny i udogodnienia
: parking
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Dąbrowa Górnicza
Restauracja Zagłębie Smaku znajduje się na pierwszym piętrze hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
W pobliżu
Zawiercie
W Bzowie, dawnej, XIV-wiecznej wsi, stanowiącej obecnie część miasta Zawiercie, obejrzeć możemy parterowy, murowany dwór. Budowla, która wzniesiona została zapewne w XVIII w., podlegała przebudowom, w wyniku których jej kształt znacząco się zmienił. Obecnie dwór wykorzystywany jest na cele mieszkalne. Bzów leży na Szlaku Tysiąclecia, którym w niedługim czasie dotrzeć można do blisko położonego Podzamcza lub do Kromołowa.
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec jest niewielkim miastem, którego korzenie sięgają czasów średniowiecznych. Przez stulecia rozwijał się w cieniu potężnego zamku „Ogrodzieniec”, stojącego na najwyższym jurajskim wzniesieniu – Górze Janowskiego. Współczesne centrum miasta znajduje się w okolicach placu Wolności, dawny rynek natomiast to obecny plac Piłsudskiego, gdzie zachował się mocno przebudowany gmach, w którym kiedyś mieścił się ratusz, a w jego pobliżu – zabytkowy kościół.
Ogrodzieniec
Obecny kościół Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu, stojący na miejscu poprzedniej, drewnianej budowli pw. św. Wawrzyńca (która istniała tu od średniowiecza do połowy XVIII w.), był budowany (z przerwami) od lat 50-tych XVIII w. Ostatnie etapy budowy przypadły na lata 1783-87, gdy właścicielem Ogrodzieńca był Jan Józef Jakliński. Świątynia łączy w sobie cechy późnobarokowe i klasycystyczne. Jej murowana budowla charakteryzuje się wyniosłą wieżą.
Ogrodzieniec
Gmina Ogrodzieniec słynie z ruin najpotężniejszego orlego gniazda, czyli warowni „Ogrodzieniec” w Podzamczu. W samej zaś miejscowości gminnej odnajdziemy inne, bardzo tajemnicze ruiny - Fabryki Prochu „Zawiercie”. Zakład uruchomiło w 1891 roku Rosyjskie Towarzystwo Wyrobu i Sprzedaży Prochu w Petersburgu. Produkowano w zakładzie proch strzałowy dla przemysłu górniczego. Fabryka uległa zniszczeniu podczas I wojny światowej. Do dziś pozostały resztki m.in. murów i piwnic.
zobacz więcej