Wyszukiwarka - dziedzictwo kulturowe
Liczba elementów: 14
Wierzchowie (1.71 km)
Jaskinia Wierzchowska posiada najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce. Prowadzi ona krętym Przesmykiem Długim poprzez Salę z Kotłami i Hotelik do największej komory jaskiniowej - Sali Balowej i dalej do Sali Człowieka Pierwotnego. Ściany i strop komór pokrywa ładna szata naciekowa. Dużą atrakcją są nietoperze (gł. podkowce małe) oraz pająki meta menardi. Jaskinię Wierzchowską można zwiedzać z wykwalifikowanym przewodnikiem. Prowadzi przez nią wytyczona, bezpieczna i profesjonalnie oświetlona trasa.
więcej >>
Dodaj do planera
Sery wytwarzamy z mleka 100% koziego, niepasteryzowanego, pochodzącego tylko od kóz z gospodarstwa, wypasanych na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej.
więcej >>
Dodaj do planera
Ojców (3.92 km)
W samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego, około 1km od parkingu pod Zamkiem w Ojcowie przy punkcie widokowym Jonaszówka , na skrzyżowaniu szlaków do Groty Łokietka, Bramy Krakowskiej i Doliny Sąspowskiej znajdziemy Pstrąga Ojcowskiego. W ogródku grillowym serwowane są oryginalne Pstrąg Ojcowskie w wersji wędzonej lub grillowanej. Do dyspozycji Gości jest około 60 miejsc siedzących, duży na 160m2 taras wraz z leżakami oraz łódkę.
więcej >>
Dodaj do planera
Ojców (4.48 km)
U podnóża romantycznej góry zamkowej, oraz wzdłuż całej Doliny Prądnika w XIX wieku powstało modne uzdrowisko goszczące wiele znakomitości. Warto zatrzymać się tu na dłużej, aby móc dokładnie przedeptać wszystkie udostępnione turystom ścieżki i zwiedzić inne atrakcje turystyczne, między innymi tutejsze jaskinie. My z kolei udajemy się w kierunku południowym do Prądnika Korzkiewskiego i zamku w Korzkwi.
więcej >>
Dodaj do planera
Ojców (4.94 km)
Kaplica "Na Wodzie" p.w. św. Józefa Rzemieślnika (Robotnika), znajduje się w miejscu dawnych łazienek zdrojowych, które przerobiono na obiekt sakralny w 1901 r.
więcej >>
Dodaj do planera
Smardzowice (5.06 km)
Neogotycki kościół parafialny zbudowany w 1918r. w Smardzowicach.
więcej >>
Dodaj do planera
Ojców (5.74 km)
Osada młynarska Boroniówka składająca sie z zabytkowego młyna i tartaku wodnego do dzis działającego otwarta jest dla zwiedzających od maja tego roku. Boroniówkę nie tylko się zwiedza można również uczestniczyć w mieleniu i pytlowaniu maki oraz cięciu drewna , zapraszamy również do naszej kawiarenki na kawę , herbatę i własne wypieki.
więcej >>
Dodaj do planera
Skała (6.12 km)
Kościół z 1642 r. na wzgórzu Grodzisko ok. 4k na płd. od zamku Pieskowa Skała.
więcej >>
Dodaj do planera
Cianowice Duże (6.43 km)
Solaris, Cuvee Verte, Muscaris, Pejzaż, Miraż, Cuvee Blanc, Katharina
więcej >>
Dodaj do planera
Korzkiew (7.09 km)
Pierwsze dokumenty z 1352 roku mówią o górze Korzkiew, na której znajdował się zamek wzniesiony tu przez ród herbu Syrokomla. W XV wieku był on własnością mieszczanina Piotra Krupka, następnie znalazł się w rękach rodziny Ługowskich.
więcej >>
Dodaj do planera
Pieskowa Skała (7.17 km)
Ze Sławkowa asfaltową drogą udajemy się w stronę Krakowa. Mijamy Olkusz, w Sienicznie skręcamy w lewo i udajemy się do Sułoszowej. Kręta droga w pewnym momencie zaczyna biec dołem doliny, która od potoku biorącego tu początek przyjmuje nazwę Doliny Prądnika. Wkrótce pojawiają się pierwsze skały wapienne, które z czasem przybiorą cechę stałego elementu krajobrazu, a na szczycie jednej z nich już z daleka widać zamek.
więcej >>
Dodaj do planera
Przybysławice (7.93 km)
Muzeum Hebla i jego kolekcja ma swój początek w historii rodzinnej i sąsiedzkiej. Od taty i dziadka dostaliśmy „w spadku” część tej kolekcji, a drugą – od dawnej sąsiadki – Pani Heleny – której ojciec był stolarzem.
więcej >>
Dodaj do planera