Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 16 czerwca 2019
Agnieszka Łach ŚOT

XIV Festiwal Śląskie Smaki


Tegoroczna 14 edycja Festiwali Śląskie Smaki odbędzie się w pięknym Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach, w dniu 16 czerwca.

      Nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli szefa kuchni! W konkursie kulinarnym do walki o złoty, srebrny lub brązowy Durszlak oraz o tytuł Eksperta „Śląskich Smaków” stanąć może każdy: profesjonalny kucharz, uczeń szkoły gastronomicznej i amator gotowania. W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą startować w składzie do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – do 2 osób.

     Wyjątkowym elementem Festiwalu jest emocjonująca Bitwa Smaków, ale tu jeszcze potrzymamy Was w niepewności. Efekty tych kulinarnych zmagań, będzie mogła zdegustować publiczność zgromadzona w parku.

     Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” - zdobywcy Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie (EDEN 2015). Restauracje zadbają o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Wieczorem zaś wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Festiwal "Śląskie Smaki" od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne, pokazując że kuchnia ta jest zdrowa, urozmaicona i smaczna. Promuje gotowanie z produktów nieprzetworzonych.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.slaskiesmaki.pl

W trakcie imprezy nie zabraknie stoisk gastronomicznych restauracji Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki oraz licznych konkursów i animacji dla dzieci.

Zapraszamy na najsmaczniejszą imprezę w regionie!
Wstęp wolny!


Data
16.06.2019 12:00
- 16.06.2019 22:00
Położenie
w lesie
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Turystyczne / Plenerowe / Śląskie Smaki / Szlak Kulinarny - Promocje / Kulinarne
Region turystyczny
Śląsk
Adres
Cysterska 4
47-430 Rudy
Wskazówki dojazdu
Leżący na Europejskim Szlaku Cysterskim - Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach.
Kontakt
tel. 32 2072073
email: info@silesia.travel
www: www.slaskie.travel
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń
Galeria
 • 5
  - - - - -
 • 4
  - - - - -
 • 3
  - - - - -
 • 1
  - - - - -
 • 6
  - - - - -
 • 2
  - - - - -