Park Miniatur Zamków Jurajskich w Piasku

Miejscowość:
Piasek
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Park Miniatur Zamków Jurajskich otwarto w 2010 roku, w Piasku - niewielkiej miejscowości w gminie Janów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Park działa na terenie Kompleksu Wypoczynkowego „Jurajski Gród”. Ma wyjątkowo dogodne położenie, w pobliżu drogi numer 46, prowadzącej ze Szczekocin do Częstochowy.

Minitury

Kilkanaście zamków odtworzono w skali 1:20, z dużą dbałością o szczegóły, ukazując ich obecny stan. Rozmieszczono je na otwartej przestrzeni, co pozwoliło na pokazanie naturalnego otoczenia poszczególnych budowli. Na ogrodzonym stylową, drewnianą palisadą terenie możemy podziwiać miniatury: Zamku w Będzinie, Zamku w Bobolicach, Zamku w Bydlinie, Zamku Lipowiec (Babice), Zamku w Mirowie, Zamku Ogrodzieniec, Zamku w Ojcowie, Zamku w Olsztynie, Zamku w Pieskowej Skale, Zamku w Rabsztynie, Zamku w Siewierzu. Przy każdym obiekcie znajduje się tabliczka informacyjna z jego historią, a chętni mogą poznawać zamki z przewodnikiem. Odtworzono również kilka średniowiecznych machin wojennych.

Inne atrakcje

Ciekawostką jest prezentacja także atrakcji przyrodniczych Jury np. Maczugi Herkulesa, Bramy Twardowskiego, Pustyni Błędowskiej i Pustyni Siedleckiej. Na Park Miniatur Zamków Jurajskich można spoglądać z wysokości dwóch wież widokowych.

Oferta "Jurajskiego Grodu"

Kompleks Wypoczynkowy „Jurajski Gród” przyciąga nie tylko owym oryginalnym Parkiem Miniatur Zamków Juraskich. W ofercie są miejsca noclegowe w domkach letniskowych oraz hotelu, a także sale bankietowe, konferencyjne i szkoleniowe z wyposażeniem multimedialnym. Należy też wspomnieć o świetnym zapleczu gastronomicznym. Są tu np. kamienne grill-bary z wędzarniami oraz piecami chlebowymi, w których wypieka się tradycyjne pieczywo. A to jeszcze nie koniec atrakcji „Jurajskiego Grodu”. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw ze zjeżdżalniami i trampolinami oraz Kucykową Zagrodą, a dla nieco starszych - Muzeum Unikatowych Instrumentów Muzycznych.

Wyświetlenia:  789
Lokalizacja:

Ul. Częstochowska 14
42-253 Piasek
Gmina: Janów
Powiat: częstochowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
Na wsi
Kategoria: 
Dziedzictwo kulturowe

Kontakt:
Telefon: +48 722 130 101

Strona internetowa: www.jurajskigrod.pl

Dostępność Całoroczny

Marzec-kwiecień 10:00-19:00.
Maj-sierpień 9:00-21:00.
Wrzesień-Październik 10:00-19:00.
Listopad 10:00-18:00.
Grudzień 10:00-16:00.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pliki dźwiękowe
W pobliżu
Janów
2.34 km
Złoty Potok
2.69 km
Zakwaterowanie w pobliżu
Złoty Potok
2.90 km
Ponik
2.92 km
Wydarzenia w pobliżu
Złoty Potok
2023-08-05
3.67 km
Impreza plenerowa o charakterze rodzinnym. Konkursy i popisy kulinarne związane z potrawami z pstrąga (Pstrągarnia w Złotym Potoku jest jedną z najstarszych w Europie). Spotkanie z "gotującą" gwiazdą, liczne koncerty muzyczne, widowisko dla dzieci, konkursy dla publiczności otwarty konkurs płukania złota.
Żarki
2023-06-23
11.07 km
Zapraszamy Was na coroczne pozaziemskie wydarzenie, przygotujcie się na noc pełną duchów, dreszczyku, emocji w biegu. Przygotujcie się na niezapomnianą atmosferę, tajemnicze zjawiska i niecodzienne spotkania z duchami (bo z przyszłości to bez sensu).
Żarki
2023-06-10
11.86 km
Rękodzieło i ,, smaki Żarek " na Kupieckim Sąsieku w Żarkach,.
Żarki
2023-06-01
12.00 km
Moc atrakcji dla całych rodzin! Dawni rzemieślnicy, multimedia, kreatywne warsztaty, gry, spotkania ze zwierzętami…
Żarki
2023-06-08
12.00 km
W gminie Żarki będzie aktywnie i atrakcyjnie. Multimedia, kreatywne warsztaty, pokazy, spotkania ze zwierzętami i wiele innych atrakcji czeka na Was!