Aktualności
Data dodania: 25 października 2018
Autor: zgj

Jeśli masz powyżej 60 lat, dostaniesz zniżkę w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.


Jeśli masz powyżej 60 lat, dostaniesz zniżkę w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Wystarczy okazać dowód osobisty. Gmina Żarki jest jednym z partnerów w ramach Śląskiej Karty Seniora i dzięki temu można otrzymać 20 proc. na bilet ulgowy i normalny dla osób powyżej 60 roku życia z województwa śląskiego.


- W województwie śląskim jest realizowany program Śląskie dla Seniora, a my jesteśmy jednym z partnerów akcji Śląskiej Karty dla Seniora – mówi Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.


Celem projektu jest zapewnienie dodatkowego wsparcia dla osób 60+ m.in. poprzez zaoferowanie im specjalnych usług, ulg i szczególnych uprawnień przez instytucje kultury, rekreacji i edukacji. Dokumentem legitymacyjnym, a tym samym, umożliwiającym skorzystanie z powyższej oferty jest tylko i wyłącznie dowód osobisty, który potwierdzi wiek – 60 lat lub więcej. Wybór dowodu osobistego jako dokumentu potwierdzającego możliwość skorzystania z projektu to rozwiązanie korzystne i efektywne z uwagi na powszechny dostęp do dowodu osobistego i wygodę dla seniorów, a także obniżenie kosztów realizacji projektu (nie ma potrzeby opracowywania i druku dodatkowych kart).


Wykaz partnerów akcji w województwie śląskim pod adresem: http://seniorzy.slaskie.pl/content/partnerzy


Zdjęcia: Wojtek Ochocki