Majówka w Śląskim

Data publikacji:
28 Kwiecień 2022
Odsłuchaj tekst

Slaskie.travel wybrało dla Was sporo propozycji aktywnego spędzenia czasu w śląskim podczas majowego weekendu. Wydarzenia, ciekawe miejsca, etc. Będzie się działo, slaskie.travel poleca!

 

GÓRNOŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA

 

KATOWICE: 

1. CENTRUM KATO | oficjalna inauguracja sezonu + koncert Ferbi NTE

29 kwietnia 2022, piątek - 01 maja 2022, niedziela 

Oficjalna inauguracja sezonu plenerowych wydarzeń pod szyldem CENTRUM KATO. Wracamy i będziemy dbać o wasze miejskie samopoczucie w tygodniu i w weekendy.

Centrum KATO rusza oficjalnie od piątku 29 kwietnia, zaś w sobotę 30 kwietnia zapraszamy na oficjalne otwarcie koncertem Ferbi NTE. Zespół tworzy czwórka muzyków z subiektywnie rozumianego obszaru Katowic. Ich projekt łączy eksperymentalną muzykę elektroniczną z hip-hopem i elementami jazzu.

Więcej informacji TUTAJ

 

2. Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie, NOSPR

30.04.2022

Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C. i Rebel Babel Ensemble oraz ukraiński chór Vyrij – w sobotę 30 kwietnia, o godzinie 19.30 w sali NOSPR, usłyszymy nowe aranżacje piosenek, które nie boją się wolności. Kupując bilet, przekazujemy 20 zł na wsparcie dla Ukrainy.

Więcej informacju TUTAJ 

 

3. Eko-majówka w Bajce Pana Kleksa

30.04-3.05.2022

Czy z mleka można wytworzyć plastik? A czy karton po tym samym mleku może stać się poidełkiem dla owadów? Wybierzcie się do Bajki Pana Kleksa na Eko-majówkę i poznajcie ekologię od zupełnie nowej strony. Eksperymenty, ciekawostki i mnóstwo twórczej zabawy to tylko część tego co dla Was przygotowaliśmy!
od soboty do wtorku (30.04 do 3.05)
10:00 – 20:00

  • zwiedzanie z przewodnikiem
  • warsztaty w cenie biletu
  • dwa ostatnie zwiedzania z przewodnikiem bez warsztatów -50%

Więcej informacji TUTAJ

 

4. Cyrk Wictoria

3.05.2022

Cyrk Wictoria przedstawia „Fantastico”. Przyjdźcie do niesamowitego świata sztuki cyrkowej, spotkaj się z artystami światowych aren i gwiazdami prestiżowych festiwali cyrkowych! Tylko u nas spotkacie się twarzą w twarz ze Spidermanem oraz Tarzanem!

Więcej informacji TUTAJ

 

DĄBROWA GÓRNICZA

1. Dębowy Maj Festiwal 

30.04-3.05.2022

Po dwóch latach przerwy Dębowy Maj Festiwal wraca do Dąbrowy Górniczej. Energia dębowego święta ponownie rozgości się w najpopularniejszych zakątkach miasta – w Parku Zielona, okolicach Pogorii III i Fabryki Pełnej Życia. Łączymy aktywny wypoczynek z imprezami kulturalnymi i już teraz zapraszamy – spotkajmy się i bawmy od 30.04 do 3.05.

Więcej informacji TUTAJ

 

BYTOM

1. Rodzinny Piknik

3.05.2022

W Parku Miejskim o godz. 10.30 odbędzie się rodzinny Bieg Konstytucji 3 Maja. Udział w biegu nie wymaga wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść i wystartować. Dla 200 osób przygotowane zostały koszulki białe i czerwone. W programie pikniku znajdzie się wiele atrakcji – występów artystycznych, animacji i warsztatów, zabaw edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na uczestników czeka w sumie 7 stref aktywności, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Więcej informacji TUTAJ

MIKOŁÓW

3. Majówka na rynku

2.05.2022

Majówka na rynku w Mikołowie, zapewnia atrakcje tj. Teatr Fabryka Kultury zabierze dzieci i dorosłych w podróż do baśni Hansa Christiana Andersena i opowie historię pewnej księżniczki. Zagra też zespół Madame Jean Pierre

Więcej inforamcji TUTAJ

 

BESKIDY I ŚLĄSK CIESZYŃSKI

SZCZYRK

1. MAJÓWKA 2022 Szczyrk 

30.04.-3.05.2022

W Szczyrku będzie się działo! Czeka na Was mnóstwo atrakcji, m.in. gra terenowa "superŁOWCA NA WYPASIE", akcja "Przewidnik czeka", czyli bezpłatne wyjście w góry z przewodnikiem; wiosenny rajd górski, czy słuchanie muzyki góralskiej na szlaku turystycznym oraz przejście Pętlą Szczyrkowską.

Więcej informacji TUTAJ

 

WISŁA

30.04.2022-3.05.2022

1. Majówka w Wiśle

W Wiśle na majówkę przewidziano wiele atrakcji m.in. spacer górski z podróżnikiem Robbem Maciagiem do schroniska na Soszowie, OPOWIEŚCI Z NUTĄ TRADYCJI (gawęda góralska przy ognisku, Koncert kapeli WAŁASI), akcja "Przewodnik czeka" wyjście na Baranią Górę. Specjalnie dla dzieci przewidziano piłkarskie miasteczko dla dzieci, miniturniej, animacje i gry dla dzieci, malowanie twarzy, bańki mydlane. 

Więcej informacji TUTAJ

 

2. Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja 

3 maja w Wiśle tradycyjnie zapraszamy na uroczyste obchody Święto Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpoczną się o godz. 11:30 jak co roku pod Pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny.

 

Więcej informacji TUTAJ

 

USTROŃ

1. Majówka w rytmach DISCO

2.05.2022

Amfiteatr w Ustroniu wypełni się muzyką disco. Zagrają Swinger i Menelaos.

Więcej informacji TUTAJ

 

Cieszyn

1. 24. Kino na Granicy/Hranici - Cieszyn/Český Těšín 

29.04.2022 - 3.05.2022

Dla miłośników dobrego kina czeka nie lada gratka! 29 kwietnia rozpoczyna się kultowy festiwal filmowy "KINO NA GRANICY". 

Więcej informacji TUTAJ

 

BRENNA

1. Dzień czeski

1.05.2022

W Brennej odbędie się Dzień czeski. W Parku Turystyki wystąpią: Blach-Kapela Jasienica z Polski i Kapela Lipka z Czech. 

Więcej informacji TUTAJ

 

2. II Breńsko-Górecka Noc Muzeów

Brenna zaprasza na  II Breńsko - Górecką Noc Muzeów. Na wszystkie atrakcje wstęp wolny! W programie takie miejsca jak: Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, Chlebowa Chata, Izba Kultury Leśnej i Łowieckiej Śląska Cieszyńskiego Dworek Myśliwski „Konczakówka”, Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”, Kozia Zagroda.

Więcej informacji TUTAJ

 

3. DJ-PEDRO w Parku Turystyki 

3 maja zapraszamy do zabawy z DJ-Pedro w amfiteatrze w Parku Turystyki w Brennej. Początek o godz. 16.00, zakończenie o godz. 21:00. 

Więcej informacji TUTAJ

 

KRAINA GÓRNEJ ODRY

ŻORY

1. Sportowa majówka z MOSIR ŻORY.

1.05.2022

MOSiR Żory zaprasza na majówkę z rowerem. 1 maja odbędą się przejazdy w 15-os. zespołach, prowadzonych przez Przodowników Turystyki Kolarskiej z KTK PTTK Wandrus Żory.

Więcej informacji TUTAJ

 

ŻORY - MIRÓW - BOBOLICE - PUSTYNIA BŁĘDOWSKA

1. Wycieczka "4 pory roku - wiosna" - z Mirowa do Bobolic. 

2.05.2022

MOSiR Żory zaprasza na wycieczkę z Mirowa do Bobolic. Zbiórka obok Hali MOSiR. W pogramie: zwiedzanie zamków w Mirowie i Boolicach, posiłek w stylowek karczmie na podzamczu, spacer po Pustyni Błędowskiej.

Więcej informacji TUTAJ

 

WODZISŁAW ŚLĄSKI

1. Piknik rodzinny

3.05.2022

We wtorek, 3 maja br. w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się piknik rodzinny. Majówkową imprezę poprzedzą oficjalne uroczystości z okazji przyjęcia pierwszej w Europie spisanej konstytucji. Główną atrakcją wydarzenia będzie zagroda zwierząt. 

Więcej informacji TUTAJ

 

RYBNIK

1. MAJ, BZY, RYBNIK I TY

29.04.2022-3.05.2022

Energetyczne koncerty, wydarzenia sportowo-rekreacyjne, chwila historycznej refleksji – Rybnik zaprasza na kolejną edycję miejskiej majówki, gwarantując rozrywkę na wysokim poziomie.

Więcej informacji TUTAJ

 

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

 

CZĘSTOCHOWA

1. Wielka Majówka w Częstochowie

29.04.2022-3.05.2022

Serdecznie zapraszamy na największy jarmark w Polsce, który odbędzie się przy III Alei NMP! Planujemy około 50 stoisk handlowych, m.in. wędliny, chleby, miody, chałwa, sery z Podhala, sery dojrzewające, nalewki, browar kraftowy czy stoiska wielobranżowe. Część stanowić będą rękodzielnicy – ceramika, biżuteria srebrna, obrazy, dekoracje drewniane, ręcznie szyte upominki dla dzieci, dodatki odzieżowe oraz wiele innych.

Więcej informacji TUTAJ

 

ZAWIERCIE

1. Zawierciańska Majówka

1.05.2022-3.05.2022

W programie Zawierciańskiej Majówki m.in. wyścigi rowerowe dla dzieci, bezpłatnie udostępniona kryta pływalnia dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy tenisowe, Turniej w Boule, festiwal kolorów, warsztaty plastyczne dla dzieci, pokaz szkoły tańca, zespół Borys LBD i dystkoteka z DJ ROB IZ.

Więcej informacji TUTAJ

 

OGRODZIENIEC/PODZAMCZE

1. Majówka na Zamku Ogrodzieniec

29.04.2022-3.05.2022

Przez cały długi weekend majowy zapraszamy do odwiedzenia zarówno Zamku Ogrodzienieckiego oraz Grodu na Górze Birów. Obiekty czynne będą w godzinach 09:00 – 20:00 Zamek oraz 10:00- 20:00 Gród na Górze Birów. Ponadto w programie majówki pokaz konny, pokazy sokolnicze, wioska rycerska (walki pokazowe, mini turniej rycerski dla dzieci), średniowieczna artyleria.

Więcej informacji TUTAJ

 

Wyświetlenia:  906