Polskie Marki Turystyczne wybrane - aż 2 marki i 1 kandydat ze Śląskiego!

Autor:
Agnieszka Łach
Data publikacji:
17 Wrzesień 2019
Odsłuchaj tekst

Polskie Marki Turystyczne wybrane!

Za nami rozstrzygnięcie I naboru w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne”. Z województwa śląskiego Certyfikat otrzymały dwie marki: Beskidy i Śląsk Cieszyński, które znalazły się w gronie pięciu laureatów. A Tytuł Kandydata Polskiej Marki Turystycznej otrzymała Jura Krakowsko-Częstochowska.

16 września 2019 roku w Reducie Banku Polskiego odbyło się wręczenie tytułów w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Anna Krupka, Sekretarz Stanu w MSiT oraz Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska jest chętnie wybieranym kierunkiem zarówno przez rodaków, jak i obcokrajowców. Aby podtrzymać wzrostowe tendencje przyjazdów turystów, potrzebna jest współpraca na poziomie lokalnym m.in. właśnie po to powstał projekt „Polskie Marki Turystyczne”.

Najlepsi zarządcy marek turystycznych, którzy zgłosili się do udziału w projekcie, otrzymali tytuł: „Polska Marka Turystyczna” (uczestnik spełniający wytyczne w zakresie dobrych praktyk zarządzania i promocji marką turystyczną) oraz „Polska Marka Turystyczna – kandydat” (uczestnik, który pretenduje do tytułu „Polskiej Marki Turystycznej”).

Tytuł „Polska Marka Turystyczna”:

  • Marka Beskidy
  • Kraina Lessowych Wąwozów
  • Lublin
  • Śląsk Cieszyński
  • Toruń


Tytuł „Polska Marka Turystyczna – kandydat”:

  • Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Mazury Zachodnie
  • Puszcza Białowieska
  • Szlak wokół Tatr
  • Zamość
  • Ziemia Świętego Krzyża


Wszyscy zakwalifikowani, w szczególności kandydaci do tytułu „Polska Marka Turystyczna”, otrzymają dostęp do zapewnionego przez MSiT wsparcia w postaci udziału w szkoleniach, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy uczestnictwa w badaniach wizerunku danych destynacji turystycznych.

Projekt „Polskie Marki Turystyczne” został opracowany przez MSiT we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i zakłada stworzenie pakietów produktów turystycznych, tworzących jedną, spójną całość promowaną jako marka turystyczna. Został on także wpisany do Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Realizacja projektu przyczynia się do wzmacniania wizerunku Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej, opartej o bogate zasoby kulturowe i przyrodnicze. Jego celem jest również poprawa jakości zarządzania rozwojem turystyki, podniesienie jakości świadczonych usług oraz zracjonalizowanie prowadzonych działań marketingowych na poziomie lokalnym
i regionalnym tak, aby ułatwić zarządzanie i promocję tzw. regionów turystycznych wykraczających poza granice administracyjne.

Więcej na stronie internetowej: https://www.polskiemarkiturystyczne.gov.pl/

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  10
Pogoda
Katowice