Wydarzenia w pobliżu

Zapraszamy na jubileuszowy 15. Turniej Rycerski pod zamkiem Rabsztyn, który odbędzie się w weekend 29-30 czerwca.

Miejscowość:
Olkusz
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Zamek Rabsztyn w rycerskiej odsłonie


Waleczni rycerze stający w szranki, pokazy dawnych tańców, spektakle teatralne i koncerty, a także stoiska rzemieślników oraz gry i zabawy dla najmłodszych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników jubileuszowego 15. Turnieju

Rycerskiego na zamku w Rabsztynie, który odbędzie się w weekend 29-30 czerwca. Turniej odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
- Gorąco zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy. Turniej Rycerski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a my dokładamy wszelkich starań, by przygotować jak najwięcej interesujących wydarzeń i animacji. W tym roku wyjątkowo Turniej odbędzie się pod zamkiem, gdyż sama warownia jest zamknięta z powodu prowadzonych prac. To również dobra wiadomość, bo w ciągu nieco ponad roku w zamek zainwestujemy blisko 4 miliony złotych – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. Turniejowe zmagania rozpoczną się w sobotę 29 czerwca o godzinie 13:00 przemarszem bractw i oficjalnym powitaniem przybyłych rycerzy. Już o godzinie 13:30 od turnieju miecza i tarczy rozpoczną się rycerskie zmagania, które potrwają cały dzień. O godzinie 18:30 rozpocznie się spektakl teatru średniowiecznego „Trójkąt”, a o godzinie 20:00 widowiskowa „Bitwa o most”. Pełen atrakcji dzień zakończy występ zespołu „Castle Dreams”, który rozpocznie się o godzinie 21:00. Przez cały dzień pod zamkiem będą rozstawione warsztaty rzemiosł dawnych, m.in. kowala i garncarza.


Drugi dzień turnieju (niedziela 30 czerwca) rozpocznie się o godzinie 10:30 od turnieju łuczniczego. Potem będzie pokaz tańców dawnych, na godzinę 13:00 zaplanowano pokaz artyleryjski, a następnie rozpoczną się zmagania rycerzy podczas turnieju miecza długiego. Na godzinę 14:30 przewidziano widowiskowy Samoczwart, podczas którego w szranki staną dwuosobowe poczty rycerskie. Przewidziano też sporo atrakcji dla najmłodszych. Od godziny 16:00 do 18:30 na specjalnie przygotowanych stanowiskach animacyjnych odbędzie się m.in.: turniej miecza sportowego dla dzieci i strzelanie z łuku. Na godzinę 16:30 zaplanowano oficjalne zakończenie zmagań turniejowych.


Dla uczestników turnieju przygotowano też cały szereg atrakcji towarzyszących. W sobotę i niedzielę, od godziny 10:00 do 18:00, pod zamkiem będzie działał Mobilny Punkt Informacji Turystycznej, czyli stoisko promocyjne Miasta i Gminy Olkusz, gdzie poza bezpłatnymi ulotkami, folderami i mapami, ulokowana zostanie plenerowa mennica, na której będą wybijane repliki trojaków olkuskich. Odbędzie się też konkurs o historii Olkusza i Zamku Rabsztyn oraz gry i zabawy dla najmłodszych. W sobotę 29 czerwca od godz. 10:00 do 18.00 pod zamkiem stanie stoisko promocyjne Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”, gdzie zaplanowano zajęcia plastyczne i zabawy dla najmłodszych, pokaz replik średniowiecznej broni, warsztaty kaligrafii staropolskiej oraz plenerową wystawę malarstwa „Rabsztyn w sztuce”.


Organizatorem turnieju jest Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który objął honorowy patronat nad imprezą, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”. Partnerem turnieju jest Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, a patronat medialny objęły: Przegląd Olkuski, Kurier Olkuski, Historykon.pl oraz Omega Studio.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  925
Lokalizacja:

Olkusz
Gmina: Olkusz


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
11:00 29/06/2019 - 14:00 30/06/2019
Kontakt:
Telefon: +48 326 421 926

Strona internetowa: www.visitmalopolska.pl
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Trasa narciarska
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX