Wydarzenia w pobliżu

Spotkania Folklorystyczne - Etnostrada

Miejscowość:
Częstochowa
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera
Spotkania Folklorystyczne - Etnostrada
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w przeglądzie zespołów folklorystycznych: śpiewaczych, obrzędowych, tanecznych, muzycznych oraz specjalnie stworzonych projektów artystycznych. Temat przewodnim tegorocznej Etnostrady są "Żniwa". Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 września 2022 r. na adres folklor@rok.czestochowa.pl.
Finał zaplanowano w niedzielę 2 października 2022 r. w Akademickim Centrum Kultury "Klub Politechnik" - Częstochowa, aleja Armii Krajowej 23/25.
Organizatorem Spotkań Folklorystycznych jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie przy współpracy z Politechniką Częstochowską.
Przegląd ma charakter konkursu, jest adresowany do zespołów grupujących osoby w różnym wieku. Udział w imprezie to okazja do konfrontacji, rywalizacji międzypokoleniowej, ale przede wszystkim integracji, wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji. Zadaniem każdego z zespołów jest przygotowanie programu pod jedno, naczelne hasło, które co roku jest inne. Imprezy odbywały się pod hasłami: miłość, radość, radosna niepodległa, rodzina, zaloty, wesele, a w bieżącym roku mają to być żniwa. Jury ocenia występy pod kątem zgodności z tradycją, oryginalności prezentacji jak również doborem repertuaru dopasowanego do hasła wiodącego przeglądu.
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  93
Lokalizacja:

Ul. Armii Krajowej 23/25
42-218 Częstochowa
Gmina: Częstochowa
Powiat: Częstochowa


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Data wydarzenia: 
02/10/2022
Kontakt:
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Festiwale
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX