46. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej sobota, 6 sierpnia 2022 - niedziela, 21 sierpnia 2022

Miejscowość:
Kraków
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej od lat 70. XX wieku (z kilkuletnią przerwą) co roku goszczą w sierpniu na krakowskim Rynku Głównym. Wymyślone w celu zaprezentowania szerszej publiczności bogactwa i różnorodności kultury ludowej niezmiennie ciszą się popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Największa i najpełniejsza prezentacja polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej stwarza także warunki do ratowania tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej oraz promocji szeroko pojętego folkloru. To żywa wizytówka miasta i całej Małopolski, dla której tłem są historyczne symbole Krakowa.

46. edycja Targów tradycyjnie pozwoli na bezpośredni kontakt z żywą kulturą ludową. Na Rynku spotkamy twórców będących depozytariuszami niematerialnego dziedzictwa prezentujących takie dziedziny jak krakowska koronka klockowa, a także koronka frywolitkowa i szydełkowa, zabawkarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, wycinanka łowicka. Oprócz tego wystawcy zaoferują również między innymi ceramikę użytkową, autorską odzież i dodatki, autorską biżuterię oraz wiele innych wysokojakościowych i estetycznych produktów.

Na scenie targowej codziennie po godzinie 15.00 odbywać się będą koncerty zarówno tradycyjnej muzyki ludowej jak i folkowej w bardziej nowoczesnym brzmieniu oraz występy zespołów pieśni i tańca z całej niemal Europy.

źródło:http://www.krakow.travel/44483-krakow-46-miedzynarodowe-targi-sztuki-ludowej

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  221
Lokalizacja:

Ul. Rynek Główny
31-422 Kraków
Gmina: Kraków
Powiat: Kraków


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W mieście, W centrum miasta
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
IMAGO CENTRUM SZTUKI LUDOWEJ Sp. z o.o.
Data wydarzenia: 
06/08/2022 - 21/08/2022
Kontakt:
Strona internetowa: http://imagokrakow.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Koncerty, Wystawy
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX