XX OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POLICJI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - HUTKI KANKI, GMINA ŁAZY – 29.09.2023

Miejscowość:
Hutki-Kanki
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

      

Już po raz dwudziesty miłośnicy biegów przełajowych zjadą do Gminy Łazy na Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji, czyli bieg upamiętniający Grzegorza Załogę – policjanta z Będzina, który w 2003 roku zginął na służbie.

Kolejny już raz biegacze będą zmagać się z wymagającą trasą w Hutkach-Kankach w Gminie Łazy. W Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegach Przełajowych imienia sierżanta Grzegorza Załogi co roku startuje kilkuset zawodników, nie tylko policjantów.

         Urozmaiconą trasę wytyczono wokół rezerwatu „Góra Chełm”, w sąsiedztwie campingu im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie staną przedstawiciele służb mundurowych (m.in. policjanci, leśnicy), uczniowie klas o profilu mundurowym oraz wszyscy chętni w kategorii otwartej dla biegaczy – podkreśla Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach, współorganizatora zawodów.

       -  W zależności od wieku i płci, biegacze będą mieli do pokonania trasy o różnej długości – od jednej do trzech pętli po 3600 metrów. Odpowiednio na najkrótszym dystansie wystartują młodzi zawodnicy i miłośnicy nordic-walking. Dwa okrążenia pokonają panie, panowie pobiegną dystans 3x3600 metrów. Bieg wytyczony jest m.in. w piaszczystym terenie, przed metą zawodnicy muszą pokonać długi podbieg – dodaje Adrian Kała.

  • Bieg jest uczczeniem pamięci tragicznie zmarłego sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony w Będzinie. Policjant został raniony przez jednego z przestępców podczas pościgu. Organizatorem zawodów jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Urząd Miasta i Gminy Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu i Nadleśnictwo Siewierz.

 

ZAWODY 29 września 2023 HUTKI-KANKI GMINA ŁAZY godz. 8.00-15,00

Elektroniczne zgłoszenie do udziału w zawodach  przyjmowane są w terminie do 25 września br. na stronie www.datasport.pl 

 

 

 

Sierż. Grzegorz Załoga w dniu 10 sierpnia 2003 roku - podczas wykonywania czynności służbowych - podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

 

Urząd Miejski w Łazach, ulica Traugutta 15, 42-450 Łazy

www.lazy.pl , e.lazy.pl e-mail: um@lazy.pl

Źródło zdjęcia:https://dziennikzachodni.pl/bieg-przelajowy-im-sierz-grzegorza-zalogi-2021-odbedzie-sie-w-hutkach-kankach/ar/c1-15767520

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  160
Lokalizacja:

Ul. Droga Pożarowa
42-450 Hutki-Kanki
Gmina: Łazy
Powiat: zawierciański


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W lesie
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Urząd Miasta i Gminy Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu i Nadleśnictwo Siewierz
Data wydarzenia: 
08:00 - 15:00 29/09/2023
Kontakt:
Email: um@lazy.pl

Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Imprezy sportowe
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX