Wernisaż wystawy poplenerowej. MGOK Żarki.

Miejscowość:
Żarki
Odsłuchaj tekst

Zapraszamy do udziału w wernisażu ogólnopolskiej wystawy poplenerowej  Częstochowa&Jura. Spotkanie w Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, ul. Moniuszki 2, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Plener odbywał się po raz drugi i jest organizowany przez Grupę Artystyczną ATINA.  W tym roku artyści skupili się na takich działaniach, jak: malarstwo, rysunek, akwarela, repujado, urban sketching. - Gościliśmy w Częstochowie, Złotym Potoku, Olsztynie i w Żarkach, a artystyczny zapis tych podróży zostanie  pokazany na wystawie poplenerowej – informuje Anita Grobelak, komisarz pleneru i wystawy.

W ramach wystawy zobaczymy artystyczne kadry uchwycone w Częstochowie na Starym Rynku i na Placu Biegańskiego; wokół stawu „Irydion” z widokiem na Pałac Raczyńskich, park i dworek Krasińskich; w najstarszej pstrągarni w Europie w Złotym Potoku; w ruinach warownego zamku w Olsztynie.

- Spore wrażenie zrobiły też na artystach Żarki: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, zespół zabytkowych stodół, cmentarz żydowski oraz Muzeum Dawnych Rzemiosł, w którym poznaliśmy szerzej bogatą historię Żarek – dodaje Anita Grobelak.

Uczestnicy pleneru: Magdalena Anzorge-Kurkowska, Małgorzata Biel, Adam Bocheński

Dawid Bocheński, Paulina Bocheńska, Tadeusz Golla, Anita Grobelak, Janusz Koniecki

Alicja Kowalska, Iwona Kręciwilk, Jolanta Kuśmierska, Altea Leszczyńska, Krzysztof Mazoń, Andrzej Orlik, Agnieszka Osadnik, Halina Osadnik, Ewa Powroźnik

KOMISARZ PLENERU I WYSTAWY: Anita Grobelak

ORGANIZATORZY WYSTAWY:

Grupa artystyczna ATINA

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach

Żarki - Twoje Miejsce na Jurze

Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza

Serdecznie zapraszamy!

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  21
Lokalizacja:

Ul. Moniuszki 2
42-320 Żarki
Gmina: Żarki
Powiat: myszkowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W mieście, W centrum miasta
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Grupa artystyczna ATINA, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Żarki - Twoje Miejsce na Jurze, Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza
Data wydarzenia: 
27/11/2023
Kontakt:
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Wystawy