25. Dni Częstochowy

Miejscowość:
Częstochowa
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Tegoroczne obchody święta miasta zaplanowano na dni 25-27 sierpnia. Impreza zwyczajowo rozpocznie się w dzielnicy Północ, na skwerze za pętlą tramwajową, a zakończy zaś w niedzielę na Placu Biegańskiego. Świętowanie zaczynamy o godz.18.15 koncertami zespołów Sen, Lady Pank I Juli. Z kolei w niedzielę 27 sierpnia na uczestników 25. Dni Częstochowy czekają wcale nie mniejsze emocje. Zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu elegancji najładniejszych zabytkowych pojazdów i strojów poszczególnych ich załóg. Po południu natomiast Park Lisiniec ogarnie prawdziwe barwne szaleństwo, w ramach odbywającego się tam Festiwalu Kolorów.

Tradycyjnie towarzyszyć mu będą także koncerty. Na scenie wystąpią kolejno: Lanberry oraz B.R.O. Za to Plac Biegańskiego wypełni się muzyką Kapeli z Targówka, prezentującej folklor warszawski. Tego dnia poznamy również laureatów konkursów: „Najładniejsza działka rodzinnych ogrodów działkowych w Częstochowie 2017” i „Najładniej ukwiecony balkon 2017”. A w Ratuszu o godzinie 18.00 dowiemy się, kto otrzyma w tym roku nagrody Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia Mecenasa Kultury.

Później Muzeum Częstochowskie zaprasza jeszcze dodatkowo na promocję książki Zuzanny Talar poświęconej jej ojcu, dyrektorowi i aktorowi częstochowskiego teatru, zatytułowaną „Henryk Talar i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Lata 1994-1997”.

Na zakończenie Dni Częstochowy, zebranych na Placu Biegańskiego mieszkańców czeka wyjątkowy występ. O godzinie 20.00 na scenie pojawi się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej oraz grupa Vołosi.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  3
Lokalizacja:

Częstochowa
Gmina: Częstochowa
Powiat: Częstochowa


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
08:00 25/08/2017 - 20:00 27/08/2017
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Trasa narciarska
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX