Wyszukiwarka
 
galeria - Lista
27
Galeria
Matyska w gminie Radziechowy-Wieprz. Góra jak przez niektórych nazywana Beskidzką Golgotą jest dość niska bo ma zaledwie 609 m n .p. m. ale panorama widziana ze szczytu tej góry jest przepiękna.
18
Galeria
Turyści odwiedzający region pogranicza polsko-słowackiego mają okazję nie tylko nacieszyć się ciszą i spokojem regionu, ale także poznać historyczne oblicze pogranicza.
16
Galeria
Bambusy, sosny japońskie, klony palmowe, egzotyczne i swojskie rośliny zgromadzono w górskim parku botanicznym w lesie przy szlaku na Halę Boraczą. To miejsce magiczne, w którym podkreśla się przyrodniczą symbolikę - np. Cis symbolizuje wyciszenie, brzoza daje energię życiową, jabłoń jest symbolem płodności. Ale, co zapewne znacznie bardziej przypadnie do gustu młodszej części rodziny - mieszkają tu również owce rasy Wrzos, ptactwo domowe, żaby (również gatunki chronione) i ryby. Regularnie odbywają się tu warsztaty przyrodnicze - na przykład z wizytą u pszczół albo u owcy wrzosówki. Miejsce to tętni życiem od maja do października. Wstęp jest płatny (6-8 zł, dzieci do lat 5 za darmo).
4
Galeria
Kościół pw. św. Katarzyny jest jedną z najstarszych drewnianych świątyń na Żywiecczyźnie. Warto go odwiedzić będąc w okolicy i wejść do środka, by zobaczyć cenne barokowe wyposażenie.
4
Galeria
Małpi gaj, tyrolka, odkryty basen (110 m) i ścianka wspinaczkowa na wolnym powietrzu (17 i 12 m), a to wszystko w starym kamieniołomie, którego historia sięga 1927 roku!
25
Galeria
Geocaching to zabawa dzięki której trafiamy w miejsca szczególne, zapuszczamy się w nietypowe strony znanych lokalizacji, czasem takie, których nie znają nawet mieszkańcy terenu, na którym znajduje się "kesz".