Podczas długiego majowego weekendu zapraszamy wszystkich na Jurę oraz na Szlak Orlich Gniazd.

Autor:
zgj
Data publikacji:
24 Kwiecień 2018
Odsłuchaj tekst

Podczas długiego majowego weekendu zapraszamy wszystkich na Jurę oraz na Szlak Orlich Gniazd.

Długi majowy weekend zapowiada się na Jurze bardzo ciekawie. Na wszystkich czeka dużo interesujących wydarzeń i moc atrakcji dla całych rodzin. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka wydarzeń które będą w tym czasie odbywać się na Jurze:

- Jurassic Forest Run 29 kwietnia

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania i marszu Nordic Walking na zawody sportowe JURASSIC FOREST RUN 2018 - Jurajski Bieg Leśny Edycja Wiosenna.

Impreza odbędzie się 29 kwietnia 2018 na terenie Hotel Fajkier Wellness & SPA w Lgocie Murowanej i obszarze bezpośrednio do niego przylegającym oraz na terenie Nadleśnictwa Olkusz przy KŁ Orle Gniazdo.

http://biurozawodow.pl/events/info/jfr2018-wiosna

- Dębowy Maj Festiwal 2018 w Dąbrowie Górniczej

Zbliża się Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej, który cieszy się popularnością wśród mieszkańców całego Zagłębia i nie tylko. Tak jak od 6 lat, moc wydarzeń sportowych i rekreacyjnych zagości na Zielonej i nad Pogoriami. Oprócz tego, w tym roku pojawi się coś całkiem nowego, czyli strefa kultury w Fabryce Pełnej Życia.

W majowy weekend w Dąbrowie Górniczej znów wybierać będzie można z licznych propozycji dla rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, żeglarzy, surferów, piłkarzy, koszykarzy czy siatkarzy. Szeroki wachlarz ofert czekać będzie po prostu na wszystkich, którzy cenią aktywność na świeżym powietrzu i lubią smak sportowej rywalizacji. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych, warsztatów plastycznych czy zabaw i konkursów rodzinnych.

Program:
http://sosnowiec.naszemiasto.pl/artykul/debowy-maj-festiwal-2018-dobra-muzyka-turnieje-zabawa,4610187,artgal,t,id,tm.html

- Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków - Trzebinia 5 maja 2018 r.

Organizowana co roku impreza ma na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Rajd ma również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych okolic Krakowa i Trzebini ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Dulowskiej.

- IX Rowerowa Familiada w Dolinie Będkowskiej 5 Maj 2018

KKS „Jura Moto Sport” organizuje w dniu 5 maja 2018 r. IX Rowerową Familiadę. Familiada jest imprezą rekreacyjno-sportową o charakterze rodzinnego rajdu rowerowego. Nie obowiązują na niej limity czasowe pokonania trasy jak i limity wiekowe uczestników. Do udziału w niej zapraszamy całe rodziny.

- Majówka 2018 w Zawierciu

Harmonogram wydarzeń można znaleźć pod linkiem:

http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/majowka-2018-w-zawierciu-kto-wystapi-na-scenie,4619121,art,t,id,tm.html

- II Siewierska Spartakiada 1 Maj 2018

Na sportowo i przy okazji charytatywnie 1 maja w Siewierzu.

Czas: od 9.30

Konkurencje: bieg 5km, nordic-walking- 5km, rower- 10km. Teren leśny.

Zapisy:
w dniu zawodów
lub https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeayeJmN1gHFowTBEyc91t4kcK1Cg26tSJw-zs-qQS_F9HviQ/viewform

 

 

- Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Poraju (Marina Poraj) 29 Kwietnia 2018

- I Jurajski Bieg św. Floriana 5 Maj Janów

- Majówka 2018 w turystycznej Gminie Żarki.

Majówka to czas odpoczynku i podróży - warto zadbać oto, żeby ten czas spędzić atrakcyjnie i aktywnie. W turystycznej gminie Żarki czeka na Was mnóstwo atrakcji dla małych i dużych.

https://www.jura.info.pl/aktualnosci/21/

- „RYCERSKIE ZMAGANIA dla dużych i małych” Zamek Ogrodzieniec 01.05.2018 – program pokazów rycerskich z aktywnym udziałem publiczności. Mini turniej rycerski dla dzieci, walki pokazowe, walki sportowe, średniowieczna artyleria w godz. 15.00 -18.00 (w cenie biletu wstępu na zamek).

- WIECZÓR Z DUCHAMI Zamek Ogrodzieniec 02.05.2018 - Oferta skierowana przede wszys­tkim dla turys­tów indywidualnych.

Podczas zwiedzania przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłonią się niespodziewanie zjawy.

- „HUSARIA - SKRZYDLACI RYCERZE” Zamek Ogrodzieniec 03.05.2018 - pokazy konne osadzone w realiach XVII w. godz. 15.30 (w cenie biletu wstępu na zamek)

- ŚREDNIOWIECZNE ATELIER Zamek Ogrodzieniec 06.05.2018 - pokaz mody średniowiecznej i tańców dawnych. Nauka tańca, prelekcja na temat „ historii ubioru” oraz przebieralnia dla zwiedzających. Możliwość wykonania zdjęć w strojach z epoki, godz. 15.30 (w cenie biletu wstępu na zamek).

Zapraszamy wszystkich gorąco na Jurę i Szlak Orlich Gniazd.

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  5
Pogoda
Katowice