Ogrodzieniecka Twierdza Światła

Autor:
Natalia ŚOT
Data publikacji:
05 Listopad 2021
Odsłuchaj tekst

Zamek Ogrodzieniecki i Gmina Ogrodzieniec zapraszają do Ogrodzienieckiej Twierdzy Światła. Na terenie przedzamcza oraz na Dziedzińcu Głównym goście podziwiać mogą iluminacje - postacie, mocno kojarzące się z historią Zamku i legendami warowni. Pięknie podświetlone, majestatyczne ruiny, oraz figury świetlne stworzyły niesamowity efekt. Ogrodzieniecka Twierdza Światła to historia Zamku Ogrodzieniec opowiedziana światłem i dźwiękiem! 

Twierdza Światła

Przyjeżdżających do Zamku turystów powitają halabardnicy stojący u bram na Dziedziniec Główny. Zwiedzający spotkają rycerzy oraz nieodłącznie związanych z Zamkiem Ogrodzienieckim: białą damę i czarnego psa na łańcuchu. Nie zabraknie także karety z końmi, luster w komnatach zamkowych. Z uwagi na majestatyczność ruin Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, do projektu użyto jednolitych barw świetlnych. Postawiono na grę ciepłego oraz zimnego światła. Twierdza Światła to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, robiąca niesamowite wrażenia i pozostająca na długo w pamięci zwiedzających.

 

Ogrodzieniecka Twierdza Światła to historia Zamku Ogrodzieniec opowiedziana światłem i dźwiękiem!

 

Zwiedzanie 

Ogrodzieniecka Twierdza Światła udostępniona została dla zwiedzających od 4 listopada br.

Czytaj też: 

Podzamcze
Zamek Ogrodzieniec to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a także, bez wątpienia, jeden najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się na Górze Janowskiego w środkowej części Wyżyny. Majestatycznym ruinom malowniczości dodają fantazyjne formy skalne, z wykorzystaniem których postawiono mury budowli. Zamek leży w centralnej części Jury i jest łatwo dostępny komunikacyjnie. Obok przebiega czerwono znakowany Szlak Orlich Gniazd.

Zobacz też: 

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu jest chyba najbardziej rozpoznawalnym „orlim gniazdem” i ozdobą Szlaku Orlich Gniazd. Są to również jedne z największych kubaturowo ruin w Polsce (ok. 32 tys. m3). W sezonie, zwłaszcza w letnie pogodne weekendy, pojawiają się w okolicy ruin tłumy turystów, mimo tego jest to miejsce, które można polecić zawsze i wszystkim.

 

Położone na malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wiekowe zamki tworzące niepowtarzalny nastrój dla ich tajemnic. Fascynują swoim pięknem oraz idealnie harmonizują z krajobrazem. Zabytkowe twierdze, rezydencje władców, rycerzy są największą turystyczną ziemi jurajskiej. Większość z nich to królewskie warownie zakładane w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego; inne to obronne rezydencje szlacheckie, jak np. Korzkiew, Tęczyn, Smoleń, Mirów, czy biskupie, jak Lipowiec, czy później Siewierz.

źródło/zdjęcia: Zamek Sp z oo

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1674
Pogoda
Katowice