Blogerzy podróżują pociągami Kolei Śląskich

Autor:
PIT Zamek Piastowski
Data publikacji:
24 Luty 2017
Odsłuchaj tekst

Koleje Śląskie we współpracy z Anią i Łukaszem - dwójką blogerów podróżniczych ze Śląska - będą pokazywać urokliwe miejsca województwa śląskiego i zachęcać do podróży pociągiem. Wpisy młodych osób mają być inspiracją przede wszystkim dla tych, którzy nie zawsze mają pomysł na weekend, a chcieliby wolny czas spędzić aktywniej.

Ania i Łukasz to mieszkańcy Mysłowic i Rudy Śląskiej. Ich wspólną pasją są podróże i to im poświęcają swój wolny czas. Od października 2015 roku prowadzą bloga, na którym opisują swoje doświadczenia z turystycznych wojaży. Od teraz wspólnie z Kolejami Śląskimi będą podpowiadać, jak, dokąd i za ile pojechać, aby za niewielkie pieniądze mile spędzić czas, zobaczyć ciekawe miejsca, odpocząć. Pierwsze wpisy już można zobaczyć. Następne będą pojawiać się co kilka tygodni.

- Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym i jedynym przewoźnikiem samorządowym w Polsce, który właśnie w taki sposób promuje turystykę i zachęca do podróżowania pociągiem – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Skąd pomysł na tak oryginalną formę promocji? Zainspirowaliśmy się francuskim narodowym przewoźnikiem SNCF. Nasi koledzy z Zachodu mają swoją Rosalię i Gustava, my mamy Anię i Łukasza – mówi z uśmiechem Wawrzaszek.

- Nowoczesne pociągi i szeroka oferta połączeń wydała nam się na tyle interesująca, że chcieliśmy wspomnieć o tym szerszemu gronu. Dzięki niskim cenom biletów i możliwości dostania się do wszystkich większych miast województwa podróż pociągiem Kolei Śląskich jest obecnie łatwiejsza i bardziej opłacalna niż jazda samochodem – mówią Ania i Łukasz.

Wraz z pojawieniem się blogerów na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika, w zakładce Turystyka, zaktualizowane zostały także treści poświęcone wspólnej ofercie Kolei Śląskich i Kolei Czeskich (http://kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/na-wycieczke/czechy/). Dzięki zmianom od dziś zaplanowanie wycieczki np. do Pragi będzie jeszcze prostsze. – Teraz w jeszcze bardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawiamy możliwości dotarcia do intrygujących miejscowości w Czechach. W jednym miejscu w łatwy sposób można sprawdzić m.in. ceny biletów i gdzie je kupić oraz co warto zobaczyć w poszczególnych miejscowościach – mówi Wawrzaszek.

Przykładowo dzięki wspólnej ofercie Kolei Śląskich i Kolei Czeskich można m.in. pojechać i wrócić z Katowic do Ostrawy za 27,20 zł, natomiast przejazd dla dwóch osób tam i z powrotem z Katowic do Pragi to wydatek rzędu ok. 164 zł.

źródło: www.naszraciborz.pl

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1
Pogoda
Katowice