Audiowycieczki

ŻARKI - SZLAK KULTURY ŻYDOWSKIEJ


Zapraszamy na audiowycieczkę szlakiem kultury żydowskiej w Żarkach!
Żarki są starą miejscowością, malowniczo położoną na obszarze jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na historii Żarek niezatarte piętno odcisnęła wielowiekowa obecność licznej społeczności żydowskiej. Warto poznać jej dzieje i zachowane zabytki - między innymi budynek dawnej synagogi.
Zatem, spotkajmy się w Żarkach!

Posłuchaj audiowycieczki
Mapa trasy
Audioprzewodnik wypożyczysz w następującym PIT:
Punkt informacji turystycznej w Żarkach

Punkt Informacji Turystycznej miesci się w  budynku MGOK w Żarkach - w dawnej Synagodze przy ul. Moniuszki. Synagoga stoi na planie prostokąta w stylu mauretańsko - neoromańskim. W srodku zachowany jest oryginalny układ pomieszczeń. Podstawowym zadaniem Punktu Informacji Turystycznej jest promocja Żarek oraz regionu. Ponadto swiadczenie usług informacji turystycznej o życiu kulturalnym miasta. W Punkcie można uzyskać materiały dotyczace celów oraz kierunków modernizacji miasta, zabytków, tras turystycznych pieszych i rowerowych, itp.  Udostepniamy również wydawnictwa i publikacje w formie folderów , katalogów, przewodników, wąskotematycznych ulotek,planów regionu i miasta. W celu umożliwienia turystom korzystania z informacji zawartej w sieci internetowej , w Punkcie Informacji Turystycznej zainstalowano ogólnodostępne stanowisko komputerowe, z którego bardzo chętnie korzysta wielu turystów.

Ilość gwiazdek: 1

 


Adres
Moniuszki 2
42-310 Żarki
Dostępność obiektu
whole year
Godziny otwarcia
  • poniedziałek - piątek: 11.00 - 18.00
  • sobota: 9.00 - 13.00 (od maja do końca września)
  • niedziela i święta : 11.00 - 17.00 (od maja do końca września)

UWAGA KOMUNIKAT!!!

Z uwagi na obowiązującą sytuację ws. sytuacji epidemicznej w Polsce, zmiania się funkcjonowanie punktu informacji turystycznej - kontakt wyłącznie telefoniczny.

 

Dane kontaktowe
Telefon: +48 662 257 288
Telefon komórkowy: +48 728 998 806
Adres WWW: www.turystykazarki.pl
Email: zarki@slaskie.travel