Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Piwnica Pod Aniołem


Piwnica pod Aniołem to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy lubią kulinarną podróż do polskich smaków i interesujący punkt na gastronomicznej mapie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nasza restauracja powstała na fundamencie zbudowanym z pasji i zamiłowania do przyrządzania posiłków. Piwnica pod Aniołem słynie ze smacznej kuchni opartej na polskiej tradycji kulinarnej. Codziennie przygotowujemy �danie dnia� (dwudaniowy obiad za 15zł). Dodatkowo oferujemy także pizze i dania włoskie (wszystkie dania podajemy na miejscu lub na wynos) - więcej w dziale Menu.

W Zawierciu przy ulicy Blanowskiej 15, gdzie zlokalizowana jest restauracja, można odnaleźć ciepłą i przytulną atmosferę, a romantycznego klimatu dodaje kominek - więcej w dziale Galeria.

Piwnica pod Aniołem to idealne miejsce na codzienne spotkanie zarówno towarzyskie, jak i biznesowe oraz na romantyczne kolacje we dwoje. To również częsty przystanek turystów podróżujących z Zawiercia do perły Jury � Ogrodzieńca, Morska lub Skarżyc.

Organizujemy imprezy okolicznościowe (np. wesela, chrzciny, komunie, urodziny, stypy); z możliwością wynajęcia lokalu na wyłączność.

Dodatkowo posiadamy klimatyzowaną salę (na ok. 45 osób) na prezentacje, szkolenia, spotkania informacyjne. Koszt wynajmu: 50 zł + VAT/1 h - więcej w dziale Restauracja.
Zapraszamy w gościnne progi naszej restauracji!

 

Lokalizacja
ulica Blanowska 15
Zawiercie
Zawiercie
Jura Krakowsko-Częstochowska
w centrum miasta
Informacje ogólne
: restauracja
: polska, regionalna
Kontakt
: 032-671-43-37
: 0-607-03-51-39
: biuro@podaniolem.eu
: http://www.podaniolem.eu/
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Audiowycieczki z tego miasta
Zapraszamy na audiowycieczkę po Zawierciu!
Zapraszamy na audiowycieczkę po Zawierciu!
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
W pobliżu
Zawiercie
Interesującym kompleksem zabytkowym w Zawierciu jest niewątpliwie osiedle robotnicze Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie. Osiedle wybudowane zostało na przełomie XIX i XX w. przy (nieistniejącej już dziś) przędzalni bawełny, założonej jeszcze w 1833 r., a w drugiej połowie XIX w. kupionej przez berlińskich Żydów, Adolfa i Bernarda Ginsbergów. Stanowiło ono pierwsze zaplanowane i w pełni zorganizowane osiedle o zabudowie wielorodzinnej, posiadające także budynki użyteczności publicznej.
Zawiercie
Bazylika Mniejsza pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu to murowana, neogotycka świątynia wzniesiona w latach 1896-1903. W 1904 r. przed kościołem postawiono figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. W 1992 r. kościół podniesiony został przez biskupa Stanisława Nowaka do godności kolegiaty. Od roku 2009 świątynia posiada z kolei godność bazyliki mniejszej. Na placu przed obiektem, jeszcze w latach 90-tych XIX wieku, odsłonięto pomnik Jana Pawła II.
Zawiercie
Obiekt zwany Pałacykiem Szymańskiego to okazała willa dyrektora Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie (TAZ), wzniesiona na przełomie XIX i XX w. Budowla stanowiła integralną część należącego do Towarzystwa osiedla robotniczego. Autorem projektu willi był warszawski architekt, Hugo Kuder. Na początku lat 90-tych XX w. Pałacyk Szymańskiego wpisany został do rejestru zabytków. Stanisław Szymański, generalny dyrektor TAZ, był także działaczem społecznym oraz filantropem.
Zawiercie
Dworzec kolejowy to najstarsza budowla związana z komunikacją zbiorową na terenie Zawiercia, wzniesiona przy linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Pierwszy, drewniany budynek dworca wybudowano tu w 1872 r. Obiekt murowany powstał niespełna dwadzieścia lat później, w 1890, jednak był on znacznie mniejszy niż budowla dzisiejsza. Tę ostatnią wzniesiono w latach 1910-13, a inwestycja uświetnić miała 300-lecie panowania w Rosji dynastii Romanowów.
zobacz więcej
Noclegi
Zawiercie
Do dyspozycji gości: kawiarnia z możliwością całodziennego wyżywienia, sauna, solarium, siłownia, korty tenisowe, masaż leczniczy, zajęcia sportowo-rekreacyjne, stadion sportowy, boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz piłki ręcznej, basen odkryty, obok obiektu znajduje się park,
Zawiercie
Hotel Zawiercie **** Business & Leisure to wysokiej klasy obiekt biznesowo-szkoleniowy, który znajduje się w miejscowości Zawiercie na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego Katowice - Pyrzowice.
Zawiercie
HOSTEL CMC Putex usytuowany jest 500m od centrum miejscowości w terenie parkowym. Ciche i spokojne położenie pozwala na wypoczynek i relaks, a także na spotkania biznesowe i rodzinne.
zobacz więcej