Stajnia „Leśny Konik” w Poraju

Miejscowość:
Poraj
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Stajnia „Leśny Konik” w Poraju chwali się bardzo ładnym położeniem - na skraju lasu, w pobliżu Zalewu Porajskiego. Zaawansowanych miłośników jazdy konnej przyciągają więc leśne dukty i łąki, po których można odbywać relaksujące spacery na końskim grzbiecie. Stajnia oferuje m.in. naukę jazdy (połączoną z nauką języka angielskiego!) czy przejażdżki bryczką zaprzężoną w kuce. Chętni udoskonalą umiejętności skokowe, ujeżdżeniowe, a nawet woltyżerkę.

O Stajni

Stajnia „Leśny Konik” powstała w 2007 roku przy ulicy Ogrodowej w Poraju. Jest to wyjątkowo spokojna, niewielka miejscowość powiatu myszkowskiego, otoczona bujnymi lasami i łąkami. Blisko stąd do Częstochowy (ok. 20 km), Olsztyna (ok. 10 km) i malowniczego Zalewu Porajskiego. „Leśny Konik” jest wynikiem wielkiej miłości właścicielki do koni i jeździectwa. W Stajni jest zawsze kilka wierzchowców różnych ras: polski koń szlachetny półkrwi, małopolskiej, angloarabskiej, czystej krwi arabskiej oraz kuce. Ośrodek jest dobrze przygotowany do prowadzenia różnych zajęć. Jest tu maneż (ujeżdżalnia), kryta hala, zamykana siodlarnia, stanowisko do mycia zwierząt i wygodne boksy. Konie przebywają na rozległych, zielonych padokach (czyli wybiegach).

Oferta Stajni

„Leśny Konik” proponuje naukę jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, doskonalenie umiejętności przez zaawansowanych jeźdźców, jazdy na maneżu i w terenie; prowadzi naukę skoków przez przeszkody, ujeżdżania i podstaw woltyżerki – wszystko to (dla chętnych) w połączeniu z nauką angielskiego (!). Zajęcia odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Prowadzone są również kursy i egzaminy na odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego oraz zawody ujeżdżeniowe i w konkurencji skoków przez przeszkody. Dużą atrakcją Stajni są urocze kuce. Chętni mogą odbyć przejażdżkę bryczką zaprzęgniętą właśnie w te koniki. Wyjątkowo ładne położenie - na skraju lasu - przyciąga amatorów spacerów na końskim grzbiecie leśnymi duktami. W Stajni „Leśny Konik” organizowane są rajdy, wakacje i ferie dla dzieci (nauka jazdy konnej połączona z nauką angielskiego), imprezy dla szkół, zakładów pracy i inne wydarzenia okolicznościowe.

 

Stajnia Leśny Konik

Stajnia Leśny Konik

Stajnia Leśny Konik

Wyświetlenia:  542
Lokalizacja:

Ul. Ogrodowa
42-360 Poraj
Gmina: Poraj
Powiat: myszkowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
Na wsi
Kategoria: 
Aktywnie

Kontakt:
Telefon komórkowy: +48 601 218 003

Strona internetowa: www.lesnykonik.pl
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Jazda konna

Dostępność Całoroczny

Do uzgodnienia telefonicznie.

Twoja ocena:
Ocena: 1.5 (Oddano 2 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pliki dźwiękowe
W pobliżu
Zakwaterowanie w pobliżu
Wydarzenia w pobliżu
Częstochowa
2023-03-19
15.67 km
Potrafią wszystko (nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie... Co więcej - dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach.