Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Restauracja i hotel Dwór Zieleniewskich w Trzebini


Restauracja znajduje się w przestronnych i stylowych piwnicach jednego z najciekawszych zabytków Trzebini i Chrzanowa - Dworu Zieleniewskich. Dwór ma bardzo ciekawą historię. Pierwsze wzmianki o nim datowane są na XIII wiek później XV wiek, kiedy to powstał tu obronny dwór Klausa Kesingera. Dalej Dwór był rezydencją rodu Trzebińskich, a w początkach XX wieku stał się siedzibą Pauliny i Mariana Zieleniewskich. Dzisiejsza nazwa obiektu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Dwór nie remontowany, z czasem zaczął podupadać, podobnie jak inne tego typu obiekty w Polsce. 

Kameralna kawiarnia i drink bar w piwnicach Dworu oferują wyjątkowe, lodowe desery, zawsze świeże ciasta oraz wysokogatunkowe alkohole. To wspaniałe miejsce na spotkania biznesowe i towarzyskie. Winiarnia znajdująca się w jednym z zakamarków piwnic, oferuje wyborne wina z różnych zakątków świata. Zapraszamy do ich testowania. Sala lustrzana to miejsce, gdzie odbywają się wesela i inne duże, eleganckie imprezy. Sala ma swój niepowtarzalny urok oraz jest klimatyzowana. W tak wspaniałym wnętrzu uda się każde spotkanie towarzyskie.

Do dyspozycji gości są również pokoje:

4 pokoje jedno osobowe

3 pokoje dwu osobowe

1 apartament cztero osobowy

Wszystkie pokoje są klimatyzowane.

Cenniki i szczegółowe informacje dostępne na stronie

www.lir-portal.pl/dwor-zieleniewskich/o-restauracji.html

Lokalizacja
ulica Piłsudzkiego 47a
32-540 Trzebinia
Trzebinia
małopolska, Jura Krakowsko-Częstochowska
w mieście
Informacje ogólne
: bar, kawiarnia, restauracja, winiarnia
: francuska, włoska, staropolska
Kontakt
: +48 32 612 23 68
: +48 32 611 09 05
: dwor@lir-portal.pl
: www.lir-portal.pl/dwor-zieleniewskich
Ceny i udogodnienia
: klimatyzacja
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
Jankowice
Karczma Wiejska leży w malowniczym zakątku wsi na skraju lasów pszczyńskich vis a vis Rezerwatu „Żubrowisko” w Jankowica... więcej>>
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
W pobliżu
Dulowa
Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów w Dulowej, opracowany w 2014 roku, to nowy, pierwszy w Małopolsce, pow. chrzanowskim, gminie Trzebinia, pieszy trakt turystyczny z wykutymi atrybutami ginących, lub całkowicie zaginionych zawodów.
Rudno
Najstarsze informacje o zamku Tenczyn w Rudnie pochodzą z roku 1319. Wzniósł go prawdopodobnie Andrzej z Morawicy, który od nazwy zamku przyjął nazwisko Tenczyński.
zobacz więcej