Sowiarnia Sławków

Miejscowość:
Sławków
Odsłuchaj tekst
Sowiarnia Sławków to inicjatywa osoby prywatnej polegająca na hodowli różnych gatunków sów. Mimo, że początkowo właściciel nie planował prowadzenia pokazów z sowami i prelekcji to w wyniku dużego zainteresowania nimi oraz zachęty bliskich, zdecydował się na otwarcie ośrodka, w którym poza pokazywaniem swoich zwierząt, niesie pomoc chorym i/lub zranionym w wypadkach dzikim sowom. Wszystko to wynika z jego głębokiej fascynacji sowami trwającej od kilku lat.
Obiekt położony jest w małej miejscowości o nazwie Sławków na granicy Śląska i Małopolski. W połowie roku 2022 w hodowli żyje 6 gatunków sów: puchacz zwyczajny imieniem Bubu, Kora- puszczyk uralski, Gaja- płomykówka zwyczajna, Jimmy- puszczyk zwyczajny, Joko- (gatunek afrykański)- szlarogłówka północna, Tajfun- włochatka zwyczajna. Wraz z nimi na terenie Sowiarni mieszkają dwie alpaki, jednakże właściciel już ma w planach przyjęcie nowych zwierząt parzystokopytnych i rozszerzenie hodowli sów o kolejne gatunki. Jego zamysłem jest zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich sów występujących w Polsce.
Pokazy z sowami prowadzone są: 
  • dla gości prywatnych: w weekendy, święta i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach: 11:00, 13:30 i 16:00. Godziny otwarcia ośrodka w tych dniach to 10:45- 17:30 (ostatnie wejście jest do godziny 17:00);
  • dla grup zorganizowanych minimum 12 osób- w tygodniu po wcześniejszym ustaleniu terminu.
W ramach uczestnictwa w pokazie można pogłaskać sowę, potrzymać na dłoni i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji o ich życiu, charakterze i zwyczajach.
Gościna w Sowiarni Sławków jest świetną atrakcją dla całej rodziny, bez względu na wiek. Goście mają również sposobność pójścia z sową na spacer po lesie, zakupu voucherów na wspomniane pokazy i spacery. Dla dzieci przygotowano grę terenową z nagrodami oraz strefę zabawy. 
Więcej informacji znaleźć można na www.sowiarnia-slawkow.com a wszelkie aktualności najlepiej śledzić na profilu "Sowiarnia Sławków" na portalu Facebook.
Serdecznie zapraszamy!
Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Lokalizacja:

Ul. Chwaliboskie obok nr 4
41-260 Sławków
Gmina: Sławków
Powiat: będziński


Kategoria: 
Natura

Kontakt:
Telefon: +48 724 925 699

Strona internetowa: https://www.sowiarnia-slawkow.com
Informacje ogólne:
Dostępność Całoroczny
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
W pobliżu
Sławków
1.18 km
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Sławków
1.73 km
Sławków
1.79 km
Dąbrowa Górnicza
4.42 km
Gastronomia w pobliżu
Sławków
1.62 km
Sławków
1.74 km
Sławków
1.78 km
Wyświetlenia:  747