Diorama żydowska w Izbie Tradycji Ziemi Lelowskiej

Miejscowość:
Lelów
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Unikalna, druga w Polsce, diorama o tematyce żydowskiej, autorstwa Romana Woźniaka, malarza i rzeźbiarza z Krakowa, atrakcją dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Gminę Lelów. Diorama prezentuje najważniejsze zwyczaje oraz święta żydowskie. Każda z sytuacji prezentowana jest za pomocą niewielkiej, modelarskiej scenki obrotowej, wypełnionej dziesiątkami figurek wkomponowanych w charakterystyczną scenografię. Uzupełnieniem scenek jest głos lektora. W tle słychać tradycyjną żydowską muzykę.


Czynne w godzinach 8:00 - 16:00.

 

W izbie na piętrze, znajduje się również kącik zabaw dla dzieci.

 

Kącik dziecięcy :

Wyświetlenia:  187
Lokalizacja:

Ul. Szczekocińska 31
42-235 Lelów
Gmina: Lelów
Powiat: częstochowski


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
Na wsi
Kategoria: 
Dziedzictwo kulturowe

Kontakt:
Telefon: +48 343 550 090
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Kultury Żydowskiej

Dostępność Całoroczny
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Zakwaterowanie w pobliżu
Lelów
0.51 km
Gastronomia w pobliżu
Lelów
0.40 km
Nakło
5.25 km
Wydarzenia w pobliżu
Niegowa
2025-04-13
11.33 km
Zapraszamy do Niegowy na wyjątkowe wydarzenie sportowe – bieg trailowy dla wymagających zawodników na malowniczych trasach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczestnicy mogą wybrać spośród kilku dystansów: trentamaraton (lekki trail na 30 km), półmaraton, ćwierćmaraton oraz „luźna piątka”. Dla miłośników nordic walking przygotowano specjalne kategorie na większości tras, z wyjątkiem półmaratonu, który dedykowany jest wyłącznie biegaczom.
Jaroszów
2025-01-12
19.48 km
Zapraszamy do udziału w naszym biegu oraz marszu nordic walking o charakterze charytatywnym w sprawdzonym cyklu Bieg Dobrego Serca, którego tym razem celem jest wsparcie Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Żarkach. Te placówki odgrywają nieocenioną rolę w życiu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi.