Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Oferta turystyczna

Etnojura - pracownia etnodizajnu


Warsztaty dla szkół, przedszkoli, rodzin i przyjaciół, turystów i pielgrzymów - dla każdego!

 

Warsztaty druku na tkaninie - Druk stempelkowy na tkaninie znany był już w starożytności. Na tutejszych warsztatach dzieci, ubrane w foliowe fartuszki, najpierw projektują swoją pracę, a następnie pomysł realizują na bawełnianej torbie. Wszyscy mogą posłuchać jak dawniej robiono tkaniny. Na koniec każdy dumnie zabiera samodzielnie wykonaną torbę.

 

Warsztaty wikliniarksie - Warsztaty plecionkarskie to świetna zabawa dla dzieci od 4 lat, ale bawią sie z nimi również dorośli. Taśma wiklinowa i wiklina, która jest proponowana do zabawy to naturalny i wdzięczny materiał. Program jest dostosowywany do wieku grupy. Dzieci otrzymują gotowe szablony słonka, rybki, serca, gwiazdki oraz inne kształty wykonane z wikliny, po czym motają, lub wyplatają środki. Na koniec każdy z uczestników zabaw wychodzi ze swoją własną pracą.

 

Oferowane są również inne warsztaty np.: robienie lalek, tkanie kolorowych krajek czy prasowanie słomek.

Obiekt organizuje:

- całodzienne wycieczki

- gry i podchody w plenerze

- lekcje terenowe

- urodziny ze zwyczajami z całego świata

- zabawy podczas pikników

- imprezy wymyślane na zamówienie

 

 

 

Lokalizacja
Leśniowska 26
42-310 Żarki
Żarki
Jura Krakowsko-Częstochowska
w mieście
Informacje ogólne
: edukacyjne, inne
Kontakt
: +48 730950551
: +48 798466993
: kontakt@etnojura.pl
: www.etnoJura.pl
Organizator
Polska

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Audiowycieczki z tego miasta
Zapraszamy na audiowycieczkę po centrum Żarek!
Zapraszamy na audiowycieczkę szlakiem kultury żydowskiej w Żarkach!
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Częstochowa
Dwupoziomowy lokal kusi własnym produkowanym na miejscu piwem oraz wyjątkową kuchnią z kultowymi już daniami regionalnym... więcej>>
Częstochowa
Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, w zabytkowych piwnicach Ratusza Częstochowskiego.
W pobliżu
Żarki
W niewielkim miasteczku Żarki, położonym w powiecie myszkowskim na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, zachował się unikatowy zespół kilkudziesięciu zabytkowych stodół. Murowane z kamienia wapiennego budynki skupiły się we wschodniej części miasta, w pobliżu popularnego w całym regionie targowiska miejskiego. Wzniesiono je pod koniec lat 30. zeszłego wieku, w miejsce wcześniejszych, drewnianych, strawionych przez pożar. W jednym z budynków odbywa się cykliczna impreza zwana „Kupieckim Sąsiekiem”.
Żarki
Muzeum Dawnych Rzemiosł to muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd. Zwiedzający będą mogli samodzielnie wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami, zarówno podczas zwiedzania ekspozycji jak i w sali warsztatowej. Obiekt jest przystosowany do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.
Żarki
Kościół pod wezwaniem św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach został zbudowany na początku XVI wieku. W pierwszych latach XVIII spłonął, ale odbudowano go (w nieco zmienionym kształcie) staraniem Męcińskich, ówczesnych właścicieli. Ponownie uległ przebudowie w latach 1846-1847. Obecnie jest to eklektyczna budowla z wieżą przykrytą barokowym hełmem. W środku znajduje się m.in. barokowy ołtarz główny z obrazem Przemienienia Pańskiego.
Żarki
Żarki, niewielka miejscowość na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, była w XIX wieku zamieszkiwana w większości przez ludność żydowską. Do dzisiaj zachowała się w mieście nowa synagoga, stojąca przy obecnej ul. Moniuszki. Postawiono ją w drugiej połowie XIX wieku, w stylu mauretańsko-neoromańskim. Podczas II wojny światowej została zdewastowana, ale nie zniszczona. Dziś mieści się w niej dom kultury.
Żarki
Żarki, miejscowość położona na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zachowały po dziś dzień urok dawnych niewielkich miasteczek. Prawa miejskie otrzymały Żarki już na przełomie XIV i XV wieku, z tego więc czasu pochodzi ich układ urbanistyczny z trapezowatym rynkiem pośrodku i wychodzącymi z narożników ulicami. Niezwykłym elementem krajobrazu Żarek jest zespół kamiennych stodół, stojących we wschodniej części miasta.
zobacz więcej
Noclegi
Żarki
Mamy zaszczyt zaprosić na jurajski nocleg do Żarek, gdzie pokoje do wynajęcia znajdują się w doskonałej lokalizacji, przy spokojnej gminnej ulicy, w którą łatwo wjechać z drogi wojewódzkiej 793 prowadzącej w kierunku Złotego Potoka.
zobacz więcej