Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Oferta turystyczna

Wycieczki wakacyjne organizowane przez Etnojura w Żarkach.


WYCIECZKA I - Kampus Eureka i Wioska Żywej Historii
W programie można wybrać dowolne atrakcje z zakresu zabaw nauką jak: robienie owocowej elektrowni czy bransoletek światłowodowych i do tego zwiedzanie wystawy Wioska Żywej Historii lub zabawy na podgrodziu jak strzelanie z łuku, robienie powrozów, przeciąganie liny. Do wycieczki można zamówić pieczonki lub kiełbaski.
Ceny jest składową poszczególnych elementów:
Warsztat 20 zł
Zabawy w podgrodziu 10 zł
Zwiedzanie wystawy WŻH - 10 zł
Pieczonki 10 zł

WYCIECZKA II - Pracownia Stodoła i przejazd gazikami
To wycieczka podczas, której można zrobić własne postaci z gier komputerowych - idealny program dla młodzieży powyżej 10 lat jeśli wybieramy opcję zabawą wiertarkami ręcznymi, imadłami itp. Można też robić skórzane breloczki lub zawieszki, a młodsze dzieci drewniane zabawki lub przytulanki. Po warsztacie można skorzystać z przejazdu gazikami wojskowymi po bezdrożach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i zwiedzanie Starego Młyna z interaktywną wystawą
Warsztat z wiertarkami 15 zł
Gaziki 10 zł
Stary Młyn 10 zł

WYCIECZKA III - Etnojura i Manufaktura Słodyczy
To idealny program dla grup mieszanych wiekowo. Robimy wesołe zwierzaki z siana oraz własne lizaki w Manufakturze słodyczy
Warsztat 10 zł
Pokaz w Manufakturze 10 zł

---
www.etnojura.pl
www.pracownia-zabawek.pl
www.kampus-eureka.pl

Lokalizacja
Żarki
Żarki
Jura Krakowsko-Częstochowska
w mieście
Informacje ogólne
: Wycieczki wakacyjne)
: edukacyjne
Kontakt
: 608011645
Organizator
Polska
śląskie
: myszkowski
: Żarki

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Audiowycieczki z tego miasta
Zapraszamy na audiowycieczkę szlakiem kultury żydowskiej w Żarkach!
Zapraszamy na audiowycieczkę po centrum Żarek!
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Częstochowa
Dwupoziomowy lokal kusi własnym produkowanym na miejscu piwem oraz wyjątkową kuchnią z kultowymi już daniami regionalnym... więcej>>
Częstochowa
Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, w zabytkowych piwnicach Ratusza Częstochowskiego.
W pobliżu
Żarki
Żarki, miejscowość położona na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zachowały po dziś dzień urok dawnych niewielkich miasteczek. Prawa miejskie otrzymały Żarki już na przełomie XIV i XV wieku, z tego więc czasu pochodzi ich układ urbanistyczny z trapezowatym rynkiem pośrodku i wychodzącymi z narożników ulicami. Niezwykłym elementem krajobrazu Żarek jest zespół kamiennych stodół, stojących we wschodniej części miasta.
Żarki
Kościół pod wezwaniem św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach został zbudowany na początku XVI wieku. W pierwszych latach XVIII spłonął, ale odbudowano go (w nieco zmienionym kształcie) staraniem Męcińskich, ówczesnych właścicieli. Ponownie uległ przebudowie w latach 1846-1847. Obecnie jest to eklektyczna budowla z wieżą przykrytą barokowym hełmem. W środku znajduje się m.in. barokowy ołtarz główny z obrazem Przemienienia Pańskiego.
Żarki
Żarki, leżące w powiecie myszkowskim, są siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Dzisiejszy kościół pw. św. Barbary jest budowlą, która zastąpiła drewnianą kaplicę istniejącą tu co najmniej od końca XVI w. Murowana, otynkowana dziś świątynia, wzniesiona została z łamanego kamienia wapiennego zapewne pod koniec XVII wieku. Pierwotnie był to kościół szpitalny. Wewnątrz zachowało się XVIII-wieczne wyposażenie z trzema ołtarzami.
Żarki
Żarki, niewielka miejscowość na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, była w XIX wieku zamieszkiwana w większości przez ludność żydowską. Do dzisiaj zachowała się w mieście nowa synagoga, stojąca przy obecnej ul. Moniuszki. Postawiono ją w drugiej połowie XIX wieku, w stylu mauretańsko-neoromańskim. Podczas II wojny światowej została zdewastowana, ale nie zniszczona. Dziś mieści się w niej dom kultury.
Żarki
W niewielkim miasteczku Żarki, położonym w powiecie myszkowskim na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, zachował się unikatowy zespół kilkudziesięciu zabytkowych stodół. Murowane z kamienia wapiennego budynki skupiły się we wschodniej części miasta, w pobliżu popularnego w całym regionie targowiska miejskiego. Wzniesiono je pod koniec lat 30. zeszłego wieku, w miejsce wcześniejszych, drewnianych, strawionych przez pożar. W jednym z budynków odbywa się cykliczna impreza zwana „Kupieckim Sąsiekiem”.
zobacz więcej
Noclegi
Żarki
Kameralne cztery kąty dla turysty Cztery nowoczesne pokoje z łazienkami, dwie kuchnie, przyjazna atmosfera to podstawowe zalety Jurajskich Pokoi Gościnnych w Żarkach.
zobacz więcej