Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Hotel i Restauracja Zamek Bobolice


Zlokalizowana tuż pod murami Zamku Bobolice restauracja zaprasza do odwiedzin. Malowniczo położony obiekt swą architekturą nawiązuje do tradycyjnej jurajskiej zabudowy, a poza częścią restauracyjną wyposażony jest w 10 dwuosobowych pokoi. Restauracja Zamek Bobolice przyjmuje rezerwacje na spotkania, imprezy oraz uroczystości, które będą tu organizowane.
Restauracja jest częścią kompleksu turystycznego, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Bobolice. Jego trwającą ponad 12 lat rekonstrukcję oficjalnie zakończono we wrześniu 2011 roku. Jeszcze w tym roku otwarty zostanie Hotel Zamek Bobolice, który całe założenie wzbogaci o ofertę noclegową. W planach właścicieli jest również budowa Muzeum Bobolusa Jurajskiego – pierwszego, polskiego neandertalczyka, którego szczątki odkryto w pobliskiej jaskini oraz wytyczenie nowych szlaków turystycznych pomiędzy zamkami w Mirowie i Bobolicach.Restauracja Zamek Bobolice to położony w malowniczym otoczeniu obiekt mogący przyjąć jednocześnie ponad stu gości. Wyłożone drewnem oraz kamieniem wnętrza restauracji nadają niezwykłego klimatu każdej organizowanej tu uroczystości, biesiadzie, ale też romantycznej kolacji. Restauracja już dziś przyjmuje zamówienia na przyjęcia, spotkania, imprezy. Mogą tu być urządzane wesela, bankiety, jak również seminaria oraz firmowe imprezy. Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie, pod numerem: +48 34 328 80 02 lub mailowo na adres: rezerwacja@zamekbobolice.pl
 
 
Lokalizacja
42-320 Niegowa Bobolice
Niegowa
Śląsk
w lesie
Informacje ogólne
: restauracja
: polska, regionalna, staropolska
Kontakt
: +48 34 328 80 02
: rezerwacja@zamekbobolice.pl
: www.zamekbobolice.pl
Dostępność
: cały rok

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Częstochowa
Specjalnością restauracji jest tradycyjna kuchnia polska, którą doceniają zarówno lokalni goście restauracji jak i grupy... więcej>>
Częstochowa
Dwupoziomowy lokal kusi własnym produkowanym na miejscu piwem oraz wyjątkową kuchnią z kultowymi już daniami regionalnym... więcej>>
Częstochowa
Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, w zabytkowych piwnicach Ratusza Częstochowskiego.
W pobliżu
Bobolice
Położony na malowniczym, skalistym wzgórzu zamek Bobolice to jedna z bardziej znanych warowni leżących na Szlaku Orlich Gniazd, w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Dzieli go niespełna pół godziny spaceru od bliźniaczej twierdzy w Mirowie. Sieć szlaków turystycznych umożliwia także dłuższe wędrówki w rejon Skał Kroczyckich i Rzędkowickich oraz w inne atrakcyjne zakątki Jury. Zamek stanowi ciekawy przykład budowli, która po wiekach bycia ruiną została odbudowana w czasach obecnych.
Mirów
Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych obiektów na szlaku Orlich Gniazd. Leżąca na wzniesieniu, monumentalna bryła zamku, przywodząca niektórym na myśl okręt, pomimo pozostawania przez wiele lat w ruinie robi spore wrażenie. Mirowska twierdza stanowi jedną z najstarszych budowli obronnych Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Wiemy, iż murowana strażnica powstała tu około połowy XIV wieku, w czasach Kazimierza Wielkiego.
Łutowiec
Niepozorna wieś Łutowiec (zwana niegdyś także Oltowiec lub Holtowiec) jest starą miejscowością, wzmiankowaną po raz pierwszy z końcem XIV w. Tutejsza średniowieczna strażnica obronna, której resztki zachowały się na jednym z ostańców skalnych, należy do najbardziej tajemniczych tego rodzaju obiektów na Jurze. Powstała najprawdopodobniej w wieku XIV, jednak już w następnym stuleciu opuszczona, zaczęła popadać w ruinę.
Niegowa
Kościół w Niegowej należy do najstarszych w okolicy, początki parafii sięgają prawdopodobnie połowy XIII w. w źródłach już w 1306 roku figuruje kościół w tej miejscowości, w spisach świętopietrza wymieniany jako parafialny, należący do dekanatu irządzkiego.
Kotowice
I wojna światowa pozostawiła na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej liczne groby żołnierzy trzech ścierających się tutaj armii: niemieckiej, austro-węgierskiej i rosyjskiej. Już w latach 1917-1918 powstały pierwsze zadbane wojenne cmentarze. Największą taką nekropolię znajdziemy w niewielkiej wiosce koło Żarek – Kotowicach. Pochowano tutaj blisko 1500 poległych z wszystkich walczących armii, głównie Rosjan, Austriaków i Niemców.
zobacz więcej