Szczegóły atrakcji turystycznej
Kategoria: Gastronomia

Marzanna Jagła Gościniec w Ratuszu


Przyjęcia okolicznościowe.

Nasza restauracja położona w sercu historycznego miasteczka Ogrodzieniec składa się z dwóch dużych sal połączonych holem biegnącym od wejścia głównego do wyjścia na zamknięty dziedziniec oraz małej zamkniętej sali z wejściem bezpośrednio z parkingu, pierwsza to sala kominkowa z przepięknym kominkiem z widokiem na kościół, dzięki kominkowi sala ta jest kojarzona z ciepłem i elegancją , druga natomiast to sala bufetowa ze stylowym dużym barem, który nadaje temu miejscu niezwykłego klimatu. na_glowna
Cały budynek zarówno na zewnątrz a przede wszystkim w środku można kojarzyć ze stylem ludwikowskim, bardzo eleganckim i wytwornym, styl ten widać w każdym elemencie Ratusza.
Poza salami restauracyjnymi Ratusz posiada niezwykły dziedziniec, w którym gość może poczuć się swobodnie także na zewnątrz, jest on całkiem zabudowany, zarówno młode osoby jak i starsze znajda dla siebie odpowiednie miejsce w naszym lokalu.
Lokal jest przyjaźnie nastawiony także dla osób niepełnosprawnych, dzięki ogromnym drzwiom z tyłu budynku z łatwością osoby poruszające się na wózku mogą skorzystać z dobrodziejstw naszej restauracji bez pokonywania żadnych schodów. Także jedna z toalet jest przystosowana dla osoby niepełnosprawnej
Obydwie sale pomieszczę z łatwością do 120 osób jeśli chodzi o dużą uroczystość, na co dzień lokal może pomieścić kilkadziesiąt osób.
Połączenie tradycji i nowoczesności odzwierciedla także menu Restauracji w Ratuszu, Kucharze przygotowują dania według receptur inspirowanych tradycyjną polską kuchnią

źródło www.gosciniecwratuszu.p

 

Lokalizacja
plac Plac Piłsudskiego 17
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec
Jura Krakowsko-Częstochowska
w mieście
Informacje ogólne
: bar
: polska
Kontakt
: 506 046 200
: biuro@gosciniecwratuszu.pl
: www.gosciniecwratuszu.pl
Dostępność
: ograniczona

Nie jesteś zalogowany. Aby skorzystać z planera podróży musisz się zalogować.

Przejdź do strony logowania.

Atrakcje
Trasy
Galerie
Szlak kulinarny Śląskie Smaki
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Mysłowice
Są takie miejsca gdzie wchodzisz i od razu czujesz się jak w gościnie u przyjaciół.
Katowice
Restauracja Moodro to niepowtarzalny lokal w starej maszynowni należącej do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Tradycje nasz... więcej>>
W pobliżu
Ogrodzieniec
Ogrodzieniec jest niewielkim miastem, którego korzenie sięgają czasów średniowiecznych. Przez stulecia rozwijał się w cieniu potężnego zamku „Ogrodzieniec”, stojącego na najwyższym jurajskim wzniesieniu – Górze Janowskiego. Współczesne centrum miasta znajduje się w okolicach placu Wolności, dawny rynek natomiast to obecny plac Piłsudskiego, gdzie zachował się mocno przebudowany gmach, w którym kiedyś mieścił się ratusz, a w jego pobliżu – zabytkowy kościół.
Ogrodzieniec
Obecny kościół Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu, stojący na miejscu poprzedniej, drewnianej budowli pw. św. Wawrzyńca (która istniała tu od średniowiecza do połowy XVIII w.), był budowany (z przerwami) od lat 50-tych XVIII w. Ostatnie etapy budowy przypadły na lata 1783-87, gdy właścicielem Ogrodzieńca był Jan Józef Jakliński. Świątynia łączy w sobie cechy późnobarokowe i klasycystyczne. Jej murowana budowla charakteryzuje się wyniosłą wieżą.
Ryczów leży w gminie Ogrodzieniec, w powiecie zawierciańskim. Wśród miłośników Jury Krakowsko-Częstochowskiej wieś znana jest przede wszystkim dzięki ruinom tutejszej budowli warownej. Strażnica w Ryczowie zbudowana została zapewne, jak wiele innych obiektów tego typu na Jurze, w XIV w. w ramach umocnienia ówczesnej granicy Królestwa Polskiego przez Kazimierza Wielkiego - choć niektórzy mają wątpliwości, czy istotnie wzniesienie budowli należy wiązać z osobą tego króla.
Podzamcze
Położony na terenie Parku Rozrywki Ogrodzieniec Park Miniatur umożliwia zapoznanie się z jurajskimi zamkami i warowniami w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut! Z dużą starannością odtworzono tu 16 twierdz ze Szlaku Orlich Gniazd. W malowniczej scenerii, u podnóża ruin zamku Ogrodzieniec, powstały miniatury zamków z okresu ich największej świetności, z zachowaniem naturalnego otoczenia każdej z budowli. Są tu również średniowieczne maszyny oblężnicze, oraz replika klasztoru na Jasnej Górze.
zobacz więcej
Noclegi
Podzamcze
Pokoje gościnne Bajm oferują wypoczynek w bardzo malowniczych rejonach na jurze krakowsko - częstochowskiej. Przy ruinach zamku Ogrodzienieckiego z XIV wieku.
Podzamcze
Hotel i restauracja ,,Pod Figurą" to obiekt położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd w miejscowości Podzamcze.
zobacz więcej