Da Pietro

Miejscowość:
Kraków
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Da Pietro to jedna z pierwszych prywatnych restauracji w Krakowie, która z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Przez dwadzieścia pięć lat istnienia odwiedziło nas już kilka milionów Gości, a spora część z nich zaprzyjaźniła się z nami na długie lata.

Czasy się zmieniają, ale my trwamy!
Choć w styczniu 2016 musieliśmy zakończyć działalność pod adresem Rynek Główny 17, już po dwóch miesiącach otworzyliśmy restaurację paręnaście metrów dalej w kamienicy „Pod obrazem” Rynek Główny 19.
Znajdziecie nas w jasnych przestronnych piwnicach pod kawiarnią „Słodki Wentzl” i restauracją „Wentzl”. Ci sami kucharze i większość „starej” obsługi zaprasza nadal na pyszne włoskie dania i sezonowe przysmaki.

Siła Da Pietro od samego początku tkwiła w wyjątkowej, oryginalnej kuchni i ludziach, którzy ją tworzą. Pomimo tego, że w Krakowie powstało bardzo dużo nowych pizzerii i włoskich restauracji, Da Pietro wciąż nie traci popularności i jest gwarancją stałej, dobrej jakości. Stoją za tym Ci sami od kilkunastu lat Szef Kuchni i kucharze, pizzerzy, managerowie, barmani i kelnerzy. W naszym menu każdy znajdzie coś dla siebie: są tu propozycje najbardziej popularnych, typowych włoskich potraw, ale także dania nowatorskie – stworzone przez naszego szefa kuchni na bazie oryginalnych włoskich jak i tylko sezonowo dostępnych produktów.

Naszym drugim znakiem rozpoznawczym zawsze była wyjątkowo rozbudowana oferta win.

Do dziś Da Pietro uważane jest za prekursora szerzenia kultury picia wina w Krakowie, a koneserzy doceniają naszą szeroką i doskonale dobraną ofertę win pochodzących z wielu regionów Włoch, Polski oraz całego świata.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  121
Lokalizacja:

Ul. Rynek Główny 19
Kraków
Gmina: Kraków
Powiat: Kraków


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W centrum miasta
Kategoria: 
Gastronomia

Kontakt:
Telefon: +48 124 223 279

Strona internetowa: http://dapietro.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Restauracja

Dostępność Całoroczny
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Kraków
0.00 km
Kraków
0.07 km
Kraków
0.11 km
Kraków
0.24 km
Kraków
0.36 km
Gastronomia w pobliżu
Kraków
0.08 km
Kraków
0.08 km
Kraków
0.09 km
Kraków
0.09 km
Kraków
0.10 km