Restauracja Kogel-Mogel

Miejscowość:
Kraków
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Tuż przy krakowskich plantach, krok od Małego Rynku i Bazyliki Mariackiej „ukręcił się” Kogel Mogel- restauracja w której sztuka kulinarna polskiej kuchni ukazana jest w innym wymiarze. Tutaj gdzie we wnętrzach pełno haftowanych krakowskich obwarzanków, gdzie malowane kurki złotopiórki znoszą złote jaja, a imponująca winiarnia połączona z cudownym ogrodem obfituje w wina z najlepszych winnic świata, można kosztować tradycyjnych polskich potraw w nowych niespotykanych aranżacjach.

Chcemy żeby Kogel Mogel stał się kulinarną ambasadą tradycji w nowym wydaniu, w takim, które zaskakuje, cieszy i oko i zmysły oraz oczywiście jest przepyszne i zaspokoi Państwa gusta. Dlatego podajemy tradycyjnego śledzika, ale pod pierzynką z buraczków, sałaty z duszoną gruszką i smażoną na złoto wątróbką, comber z sarny z sosem piernikowym pod rozmarynem, czy też polędwiczki z konfiturą figowo- jabłkową. Nie brakuje też tradycyjnych dań- dbamy jednak o to by były to potrawy szczególne, jeśli bigos, to tylko z najlepszych składników i tylko taki który był przygotowywany przez kilka dni- taki daje gwarancję pełni smaku, jeśli pierogi- to ręcznie lepione z farszem wartym grzechu. Na deser zaś serwujemy świeże owoce pod koglem moglem zapiekane w piecu oraz nasz specjał kruchutką bezę z waniliowym mascarpone i świeżymi truskawkami- deser który w zmysłowy sposób łączy smaki.

Nasz serwis managerski i kelnerski dba codziennie z najwyższą starannością o to, by czuli się Państwo wyjątkowo podczas kulinarnej podróży w Koglu Moglu.


Letni Ogród

Latem Kogel Mogel rozkwita bujnymi hortensjami w kolorze róż i błękitu i pnącym bluszczem po zabytkowych murach kamienicy. Ogród staje się wytchnieniem od zgiełku miasta i pozwala na relaks w samym centrum Krakowa. W ciepłe wieczory zapraszamy od czwartku do niedzieli na koncerty na żywo, które dopełniają urokiem nasz ukochany zakątek.

Twoja ocena:
Ocena: 5.0 (Oddano 1 głosy)
Wyświetlenia:  81
Lokalizacja:

Ul. Sienna 12
Kraków
Gmina: Kraków
Powiat: Kraków


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W centrum miasta
Kategoria: 
Gastronomia

Kontakt:
Telefon: +48 124 264 968

Strona internetowa: http://kogel-mogel.pl/
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Restauracja

Dostępność Całoroczny
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Kraków
0.18 km
Kraków
0.20 km
Kraków
0.23 km
Kraków
0.25 km
Kraków
0.29 km
Gastronomia w pobliżu
Kraków
0.16 km
Kraków
0.16 km
Kraków
0.21 km
Kraków
0.22 km
Kraków
0.22 km